Csütörtökön este játszották a labdarúgó Román Kupa csoportkörének utolsó találkozóit. A már a második forduló végén továbbjutó Bukaresti Rapid kiválaszthatta negyeddöntős ellenfelét. A fővárosiak több cserével kezdték a Kolozsvári CFR elleni mérkőzést, amit 2–0-ra elveszítettek, így ebben a csoportban a kincses városiak mögött a második helyen zárták.
Ezzel azonban egy kedvezőbb ágra került a trófeáért vívott harcban A negyeddöntőben a Metalul Buzău lesz az ellenfelük, az elődöntőben pedig a Gyulafehérvár, a Resicabánya, a Jászvásár vagy a Nagyszeben egyikével találkoznak.
A negyeddöntők előtt a Román Kupában két playoff-mérkőzést rendeznek, hogy eldöntsék a C és D csoportban holtversenyben álló csapatok sorrendjét.
A D csoportból a Gyulafehérvári Unirea és a Resicabányai CSM jutott tovább, de mindkét gárda 7 pontot szerzett, és a gólkülönbségük is azonos (4–1). Az első helyért selejtezőmeccset kell kiírnia a szakszövetségnek.
Hasonló a helyzet a C csoportban is, azzal a különbséggel, hogy a vesztes csapat kiesik a versenyből. A Konstancai Farul, a Jászvásári Poli és a Nagyszebeni Hermannstadt mind 5 ponttal végzett.
A tengerpartiak a jobb gólkülönbségüknek köszönhetően megnyerték a csoportot, de a másik két együttest nem lehetett különválasztani, mivel azonos gólkülönbségük van (3–2), és az egymás elleni mérkőzésük 0–0-s döntetlennel zárult. Egy playoff-mérkőzés dönti el, melyikük jut be a negyeddöntőbe.
Azaz, a négy negyeddöntőből csak kettőnek a pontos párosítását ismerjük.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
A Tisza-kormány szeretné mielőbb lezárni a korábbi külhoni támogatások „számvetését”, hogy a vitatott ügyek tisztázása után a jövőre lehessen összpontosítani – jelentette ki a Krónikának Kollai István nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!