A szombati találkozót a Sepsi OSK és az FCSB közti, július 22-i kupadöntőnek is otthont adó Petrolul-stadionban rendezték. A házigazdák ezen a mérkőzésen mutatkoztak be a rájátszásban, míg a Rapid korábban a CS Mioveni pályáján játszott 0–0-s döntetlent.
Costel Enache, a ploiești-i csapat vezetőedzője több, koronavírussal fertőződött játékosára sem számíthatott, így a mérkőzés előtt a bukaresti „vasutasok” számítottak esélyesebbnek a győzelemre.
Leszámítva a Rapid középpályásának, Rareș Lazăr kiállítását, az amúgy gyenge színvonalú mérkőzés javarészt eseménytelenül zajlott egészen a második játékrész közepéig. Ekkor a sárga-kékek büntetőhöz jutottak, de három próbálkozásból sem tudták értékesíteni a tizenegyest.
Mihai Popa Arnăutu, majd Marinescu lövését is kivédte, ám a bukarestiek kapusa mindkét esetben szabálytalanul mozdult el a gólvonalról. Az asszisztens jelzésére a játékvezető másodjára is megismételtette a tizenegyest, majd – gyors egymásutániban a második sárgát felmutatva – kiállította a fiatal hálóőrt.
A rendkívül feszült pillanatokban beállt a cserekapus, a büntetőponthoz pedig Meza Colli állt oda, ám a Petrolul paraguayi légiósa csúnyán fölé lőtte az elátkozott 11-est…
A ritkán látható jelenetek után a házigazdák kettős emberelőnyben is képtelenek voltak kiszenvedni a győzelmet. A Rapid nyolc mezőnyjátékossal harcolt ki egy pontot a prahovai megyeszékhelyen.
A másodosztály minirájátszásának kezdete óta ez már a harmadik gól nélküli döntetlen a negyedik mérkőzésen, miközben az Aradi UTA–Turris-Oltul Turnu Măgurele összecsapáson nem kevesebb mint hét találat született.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!