Vereséggel kezdte a rájátszást az UTA

Dobos László 2020. július 09., 20:30 utolsó módosítás: 2020. július 09., 20:46

Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzésen 4–3-as hazai vereséget szenvedett csütörtökön este az UTA. A román labdarúgó 2. Liga rájátszásának második fordulójában a Turris Oltul Turnu Măgurele győzni tudott Aradon.

Archív Fotó: Facebook/UTA Arad

A csapatok felváltva vezettek, az aradiak 1–0-ra és 2–1-re, a vendégek pedig 3–2-re, de mind a három alkalommal a hátrányban lévő csapat egyenlíteni tudott.

A 3. percben Buhăcianu tört be a vendégek 16-osának területére, a középre ívelt labdát Mitrea kirúgta, ahol azonban Romario Moise újra megszerezte az UTÁ-nak, és mintegy 17 méterről a felső léc alá lőtte (1–0). A 21. percben egyenlítettek a vendégek, a 16-os sarkától a Haită által kapura lőtt labdát Melinte kapus csak kiütni tudja, a kaputól 7 méterre üresen maradt Dragoș Tescan pedig belőtte (1–1).

Tíz perc elteltével újra vezetéshez jutott a hazai gárda, egy hosszú indítást követően Valentin Buhăcianu sprintelt a labdával a Turris kapuja felé, és a kifutó Duțu kapus mellett a hálóba lőtte (2–1). Az első félidő utolsó percében újra egyenlítettek a vendégek: Voinea jobb oldali beívelését Voicu előbb kapufára fejelte, majd a kipattanó Silviu Pană elé került, aki közelről a kapuba lőtte (2–2).

Jobban kezdte a második játékrészt a vendég Turis, amely az 53. percben büntetőhöz jutott, amikor Voicu ellen szabálytalanságot követett el az egyik aradi védő, a 11-est pedig Albert Voinea értékesítette (2–3). Négy perc múlva újra döntetlent mutatott az eredményjelző, az 58. percben Cristian Bustea mintegy 22 méterről eleresztett lövése a vendégek kapujának bal alsó sarkában kötött ki (3–3).

A folytatásban a házigazdák előtt adódtak a nagyobb gólhelyzetek – Mosie közelről főlé lőtt, Ioniță lövése a kapufát találta el – gólt azonban a vendégek lőttek egy ellentámadás végén: a 89. percben az UTA 16-osán belül egy labda szerencsésen Florian Haită elé pattant, aki mintegy 12 méterről az alsó hosszú sarokba lőtte (3–4).

Az aradiaknak több gólhelyzetük volt, a Teleorman megyei vendégek azonban az helyzetkihasználásban jeleskedtek és egy pontra megközelítettek az élen maradó, egy mérkőzéssel kevesebb meccset játszó UTÁ-t.

Labdarúgó 2. Liga, rájátszás, 2. forduló:
Aradi UTA–Turris Oltul Turnu Măgurele 3–4 (2–2)
Gólszerzők: Romario Moise (3.), Valentin Buhăcianu (31.) és Cristian Bustea (58.), illetve Dragoș Tescan (21.), Silviu Pană (45.), Albert Voinea (54.), Florian Haită (89.)
UTA: Iacob – Bustea, Melinte, Ilie, Roumpoulakou, Miculescu (Ioniță, az 59. perctől), Moise (Pușcaș, 93.) Isac, Ursu (Jebari, 76.), Rus (Oroian, 59.), Buhăcianu. Vezetőedző: Bálint László György
Turris: Duțu – Călințaru, Ispas, Pîrvulescu, Mitrea, Cioinac, Haită (Sălcianu, 93.), Pană (Negruț, 93.), Tescan (Serediuc, 59.), Voicu (Pațurcă, 79.), Voinea (Neacșu, 93.). Vezetőedző: Erik Lincar

6. Petrolul Ploieşti 19

A rájátszást követően az első két helyezett feljut az 1. Ligába, a harmadik pedig osztályozót játszik – szintén a feljutásért – a 12. helyen záró élvonalbeli csapattal.