A szövetség honlapján megjelent közlemény szerint a sorsolást a bukaresti Casa Fotbalului épületében tartják csütörtökön 12 órától, és élőben követhető lesz a Román Labdarúgó-szövetség Facebook-oldalán és a FRF TV YouTube-csatornáján.
A harmadosztály idei kiírása új formátumban zajlik, a 96 résztvevő csapatot nyolc, egyenként 12 fős sorozatba osztják, és a küzdelmek két szakaszban zajlanak.
Az együttesek oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással, így összesen 22 fordulót játszanak. A tabella első négy helyezettje a rájátszásba (play-off) jut, míg az 5–12. helyezettek az alsóházi küzdelmekben (play-out) folytatják.
A rájátszásban a csoportok első négy helyezettjei a szomszédos sorozat hasonló pozícióban végzett csapataival kerülnek össze, ahová csak az azonos csoportból továbbjutó csapatok ellen szerzett pontokat viszik magukkal. Egy újabb oda-visszavágó kör következik, így további nyolc forduló vár a csapatokra.
A csoportgyőztesek automatikusan feljutnak a másodosztályba, a négy második helyezett pedig külön tornán dönt az ötödik feljutó helyről.
Az alsóházban az alapszakaszban 5–12. helyen végző csapatok folytatják, megtartva addigi pontjaikat. Itt egy kört játszanak, az utolsó két helyezett automatikusan kiesik a megyei bajnokságba, a hatodik helyezettek közül pedig további öt együttes egy összesített tabella alapján búcsúzik.
Az új szezon augusztus 30-án rajtol, a mezőnyben négy székelyföldi együttessel, Hargita megyéből a Székelyudvarhelyi FC és a Gyergyószentmiklósi VSK, míg Kovászna megyéből a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. lesz ott a rajtnál. Maros megyének nem lesz képviselője a 3. Ligában.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!