A mérkőzést a sorsolás szerint Jászvásáron kellett volna lejátszani, de a moldvaiak korábban eleget tettek a kolozsvári klub azon kérésének, hogy cseréljék fel a pályaválasztói jogot, ezzel megkönnyítették a CFR feladatát, amely nem kellett elutazzon a kiszállásra két Európa Liga találkozó között.
A találkozó első félidejében kevés említésre méltó dolog történt, a hazaiak irányították a játékot, de mindössze egy nagyobb lehetőségük volt, félóra elteltével Carnat keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát. Emellett a kolozsváriak két vitatható szituációnál is tizenegyest kértek, de a játékvezető nem fújt semmit.
A folytatásban veszélyesebbek voltak a CFR játékosai, de nem találták a gólhoz vezető utat.
Aztán a 64. percben Calcan távolról ballal szépségdíjas találatot szerzett, ezzel eldöntötte a továbbjutást.
Ezután tovább erőltette támadásait Dan Petrescu csapata, Chipciu szabadrúgásból és Păun távolról a kapufát találta el, de végül még az egyenlítés sem jött össze.
A CFR egymás után az ötödik hazai meccsén maradt nyeretlen, a gárda a gyenge bajnoki menetelés mellett immár a kupából is kiesett.
A kolozsvári együttes csütörtökön 22 órától a továbbjutás szempontjából nagyon fontos mérkőzést játszik hazai pályán a CSZKA Szófiával, amelyen kizárólag a győzelemmel marad versenyben.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!