Mint ismert, a marosvásárhelyi csapat sikerrel vette az osztályozós párharcot a Szeben megyei Păltiniș Resinár ellen (hazai pályán 2–0, vendégként 1–3), és idegenbeli góljának köszönhetően feljutott a 3. Ligába.
Csakhogy ellenfele az első mérkőzés után óvást nyújtott be a szövetséghez, megfellebbezve a marosvásárhelyi klub osztályozón való részvételét, amiért az időközben MSE 08-ról MSE-re változtatta meg a nevét.
A szövetség vitamegoldó kamarája egy héttel az első halasztás után arra a következtetésre jutott, hogy az ügy nem a saját hatáskörébe tartozik és ezt „átpasszolta” a fegyelmi bizottsághoz, amely kedden tartja ülését.
A pályán győztes marosvásárhelyi együttes így továbbra is feszülten várja a bizottság végleges döntését, pedig a csapatnak a július 15-ei határidőig be kellene iratkoznia a harmadosztályú bajnokságba, azonban egyelőre nem tudja, hogy ezt engedélyezik számára.
Egyébként a párharc Szeben megyei botrányos visszavágóján történtek miatt – amikor a hazaiak szurkolói sértegették a marosvásárhelyi klub szakmai stábját és labdarúgóit, a végén pedig közel tömegverekedés alakult ki – érdekes módon
az MSE játékosa, Emil Deteșan kapott nagyobb, 1000 lejes büntetést és három fordulós eltiltást, szemben a Păltiniș egyik játékosával, akinek 500 lejt kell fizetnie.
Különös azonban, hogy a resináriak által okozott, futballpályán nemkívánatos események miatt a szövetség mennyire elnéző volt, hiszen figyelembe véve a mérkőzés végi durvaságokat, óriási büntetést kellett volna kapjanak.
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.
Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.
Erdélyből Moldván át Dobrudzsába utazva páratlan élmény ellátogatni a világ legnemzetközibb folyója, a Duna romániai deltájába, amely a világörökség részeként eleve egyedi látványosság. A nyaralás élvezetét csak fokozza, ha a tengerpartra látogatunk.
Élettársa veje gyilkolt meg egy román állampolgárságú férfit a magyarországi Tiszakécskén. Az elkövető egy erdőben elásta a székelyudvarhelyi származású áldozat holttestét.
Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!