Törölték a bajnokit, edzőmeccset játszottak

Horváth Bálint Ottó 2024. október 20., 16:39 utolsó módosítás: 2024. október 20., 16:43

A héten hivatalossá vált, hogy csődbe ment a Nyárádtői Unirea soros ellenfele, a Viitorul Pandurii Târgu Jiu, így a mérkőzést törölték a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójában. Helyette a Maros megyei csapat felkészülési találkozón lépett pályára.

Ellenfél nélkül maradt a bajnokságban, mégis pályára lépett a nyárádtői csapat. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A bajnokságban sereghajtó, súlyos anyagi gondokkal küzdött Viitorul Pandurii a döntés következtében már nem tudja folytatni a tevékenységét. A zsilvásárhelyiek kilenc forduló alatt mindössze egy pontot gyűjtöttek az idei szezonban, és a szabályzat szerint az eddigi eredményeiket törölték.

Az újonc Nyárádtői Unirea ellenfél nélkül maradt a hétvégi fordulóban, és bajnoki helyett edzőmeccsen lépett pályára az élvonalban listavezető Kolozsvári Universitateával. A találkozót szombaton rendezték Kolozsváron, amelyen egyetlen találat született, a gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején Bogdan Mitrea lőtt a hálóba, ezzel a kolozsváriak nyertek.

Az Universitatea tartalékjátékosokkal állt fel, hiszen pénteken este a Szuperligában is játszottak, hazai pályán 2–0-ra nyertek a Galaci Oțelul ellen, és növelték előnyüket az élen.

A nyárádtői csapat egy héttel ezelőtt is a kincses városban szerepelt egy barátságos mérkőzésen, akkor a válogatottak találkozói miatt elrendelt bajnoki szünetben 2–0-ra kapott ki az élvonal harmadik helyén álló Kolozsvári CFR-től.

Tíz fordulót követően a Nyárádtői Unirea 7 ponttal a 19. helyen áll a 2. Liga tabelláján. A következő hétvégi fordulóban hazai pályán játszanak, szombaton 11 órától egy másik újonc, az utolsó helyezett AFC Câmpulung Muscel csapatát fogadják.