Tökéletes román kezdés a Nemzetek Ligájában

Horváth Bálint Ottó 2024. szeptember 06., 23:54 utolsó módosítás: 2024. szeptember 07., 00:01

Magabiztos győzelemmel debütált a román válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligája idei kiírásában, a kispadra 38 év után visszatért legendás edző, Mircea Lucescu irányításával 3–0-ra nyert idegenben Koszovó ellen.

Magabiztosan nyert a román válogatott Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

Küzdelmes játék jellemezte a sorozat C divíziójában rendezett péntek esti pristinai mérkőzés elejét, az első lehetőségek a románok előtt adódtak, Man és Stanciu távolról próbálkoztak, és bár eltalálták a kaput, de a lövéseik nem voltak eléggé pontosak.

Az első félidő közepétől többet kezdeményeztek a házigazdák, és félóra lejártával kialakították az első veszélyes helyzetüket, Rasica fejesét Niță kivédte. Kevéssel ezután a másik oldalon Drăguș szintén fejjel fejezett be egy támadást, de erőtlen volt.

Aztán a 40. percben a román válogatott megszerezte a vezetést, Dennis Man a kapus igyekezete ellenére a tizenhatos vonalának közeléből talált be.

Az olasz élvonalban újonc Parma légiósa bizonyítja, hogy kiváló formában van a szezon elején, hiszen klubcsapatában mindkét eddigi bajnoki fordulóban is gólt szerzett.

Hamar megduplázhatták volna az előnyt a trikolórok, a szünet előtt Mihăilă a kapufát találta el.

Kevéssel a szünet után tizenegyeshez jutott a román csapat, ezt a gólszerző Man harcolta ki, Răzvan Marin pedig magabiztosan értékesítette.

Ezután támadásba lendültek a koszovóiak, ám ismét a vendégek voltak közelebb az újabb találathoz, Mihăilă ezúttal a felső lécet lőtte telibe.

A hazai játékosok hiába próbálkoztak, pontatlanok voltak a befejezéseknél, a hajrában pedig nagyot hibáztak a védelemben, a labda Mihăilă elé került, aki egyből kapura lőtte, a hálóőrről kipattant, éppen Drăguș elé, és ő közelről a hálóba passzolt.

A végén még emberelőnybe is került a román válogatott Vojvoda kiállítása miatt, de az eredmény már nem változott,

3–0-ra magabiztosan nyertek, és nagy önbizalommal készülhetnek a hétfőn 21.45-től kezdődő Litvánia elleni bukaresti találkozóra.