Hirdetés

Tökéletes román kezdés a Nemzetek Ligájában

Magabiztosan nyert a román válogatott
Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

Magabiztos győzelemmel debütált a román válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligája idei kiírásában, a kispadra 38 év után visszatért legendás edző, Mircea Lucescu irányításával 3–0-ra nyert idegenben Koszovó ellen.

Küzdelmes játék jellemezte a sorozat C divíziójában rendezett péntek esti pristinai mérkőzés elejét, az első lehetőségek a románok előtt adódtak, Man és Stanciu távolról próbálkoztak, és bár eltalálták a kaput, de a lövéseik nem voltak eléggé pontosak.

Az első félidő közepétől többet kezdeményeztek a házigazdák, és félóra lejártával kialakították az első veszélyes helyzetüket, Rasica fejesét Niță kivédte. Kevéssel ezután a másik oldalon Drăguș szintén fejjel fejezett be egy támadást, de erőtlen volt.

Aztán a 40. percben a román válogatott megszerezte a vezetést, Dennis Man a kapus igyekezete ellenére a tizenhatos vonalának közeléből talált be.

Az olasz élvonalban újonc Parma légiósa bizonyítja, hogy kiváló formában van a szezon elején, hiszen klubcsapatában mindkét eddigi bajnoki fordulóban is gólt szerzett.

Hamar megduplázhatták volna az előnyt a trikolórok, a szünet előtt Mihăilă a kapufát találta el.

Hirdetés

Kevéssel a szünet után tizenegyeshez jutott a román csapat, ezt a gólszerző Man harcolta ki, Răzvan Marin pedig magabiztosan értékesítette.

Ezután támadásba lendültek a koszovóiak, ám ismét a vendégek voltak közelebb az újabb találathoz, Mihăilă ezúttal a felső lécet lőtte telibe.

A hazai játékosok hiába próbálkoztak, pontatlanok voltak a befejezéseknél, a hajrában pedig nagyot hibáztak a védelemben, a labda Mihăilă elé került, aki egyből kapura lőtte, a hálóőrről kipattant, éppen Drăguș elé, és ő közelről a hálóba passzolt.

A végén még emberelőnybe is került a román válogatott Vojvoda kiállítása miatt, de az eredmény már nem változott,

3–0-ra magabiztosan nyertek, és nagy önbizalommal készülhetnek a hétfőn 21.45-től kezdődő Litvánia elleni bukaresti találkozóra.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, C divízió, 2-es csoport, 1. forduló:

Koszovó–Románia 0–3 (0–1).

Gólszerzők: Man (40.), R. Marin (51., büntetőből), Drăguș (82.).

Koszovó: Muric – Vojvoda, Am. Rrahmani, Aliti, Paqarada (Rrudhani, 81.) – Zhegrova (Sahiti, 81.), Berisha (Muslija, 66.), Rexhbecaj, Rashica – Muriqi (Al. Rrahmani, 66.), Asslani (E. Krasniqi, 66.). Szövetségi kapitány: Franco Foda.
Románia: Niță – Rațiu, Burcă, Drăgușin, Bancu – M. Marin, Stanciu (Mitriță, 87.), Man (Coman, 78.), R. Marin (Olaru, 86.), Mihăilă (Hagi, 83.) – Drăguș (Pușcaș, 83). Szövetségi kapitány: Mircea Lucescu.

A csoport másik mérkőzésén:
Litvánia–Ciprus 0–1 (0–1).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Ismét pokollá válhat az utazás Erdély és Magyarország között

Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.

Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Meglepő bajnokok. Új európai futballtérkép?

Mintha részben átalakulóban lenne a nemzetközi mezőny. Legalábbis a 2025/2026-os szezon Európában a megszokottnál jóval rendhagyóbb volt: rengeteg meglepetés, új bajnok és megszakadt történelmi sorozatok jellemezték. De lássuk, miről is van szó.

Hagi debütálása után minden válogatott meccs egyetlen tévécsatornára kerül

Változik a román labdarúgó-válogatott mérkőzéseinek tévés közvetítése: Gheorghe Hagi első két felkészülési meccsét még két különböző csatorna adja, az őszi Nemzetek Ligája-találkozók azonban már kizárólag csak egy adón lesznek láthatók.

Öt újonc Rossi keretében

Marco Rossi kedden Telkiben kihirdette a magyar labdarúgó-válogatott 29 fős keretét a júniusi felkészülési mérkőzésekre. Öt játékos először kapott meghívót.

A Ferencváros hosszabbításban húzta be a Magyar Kupát

A Ferencvárosi TC hosszabbítás után 1–0-ra győzte le a Zalaegerszegi TE FC együttesét a MOL Magyar Kupa szombati döntőjében. A Puskás Arénában rendezett finálét Toon Raemaekers 111. percben szerzett gólja döntötte el.

Behívták a magyar korosztályos válogatottba az FK Csíkszereda akadémistáját

Újabb rangos elismerés érte a Székelyföld Labdarúgó Akadémia egyik tehetségét: az FK Csíkszereda 2008-as születésű játékosa, Brugger Dániel meghívót kapott a magyar U18-as válogatott májusi összetartására.

Nagy esély előtt az FK Csíkszereda: nemzetközi kupaszereplésért harcolhatnak

Románia előrelépett az UEFA rangsorában, így már két csapat indulhat a női európai labdarúgókupákban. Ez hatalmas esély az FK Csíkszereda számára, amely jelenleg a második helyen áll a Szuperliga felsőházi rájátszásában.

A célok egyértelműek – Hagi sikerre vezetné a román válogatottat

Hivatalosan is bemutatták a román labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányaként Gheorghe Hagit. Az egykori aranygeneráció meghatározó alakja hosszú időre tervez, és merész célkitűzéseket fogalmazott meg.

Gólt lőtt az FK támadója, Románia és Magyarország is győzelemmel folytatta a vb-selejtezőt

Az FK Csíkszereda két játékosa is kezdő volt a romániai női labdarúgó-válogatottban, amely magabiztosan verte Ciprust, míg a magyarok hét gólt szerezve múlták felül Észak-Macedóniát a vb-selejtezőkön.

Már csak formalitás: Hagi visszatér a román fociválogatott élére

Gyakorlatilag eldőlt a román labdarúgó-válogatott jövője. A végrehajtó bizottság felhatalmazta Răzvan Burleanut, hogy tárgyaljon Gheorghe Hagival a szövetségi kapitányi posztról, de a háttérben már megszületett a megállapodás.

Idegenben és otthon is játszik a román válogatott a világbajnokság előtt

Hivatalossá vált a román labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési programja: a trikolórok idegenben Georgia, hazai pályán pedig Wales ellen lépnek pályára.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!