Magabiztos játékkal szerezte meg az újabb győzelmet a másodosztályú labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda. Bartalis Barbaráék a bajnokságban eddig tökéletes mérleggel, hat meccsből hatot megnyerve vezetik csoportjuk rangsorát, a gólkülönbségük pedig 47–1.
Rangadó következik, jövő vasárnap az FK a második helyezett Jászvásári Navobi otthonában vendégszerepel.
Albu László, az FK edzője szerint még van munka bőven a csapatnál, hiszen még mindig maradnak nagy gólhelyzetek kihasználatlanul.
„Végig uraltuk a mérkőzést, lőhettük volna még vagy 5-6 gólt a Neamț megyei alakulatnak, a vendégeknek csak két nagy helyzetük volt. Elégedett vagyok a futómennyiséggel, a vendégek mondták is a meccs végén, hogy eddig egyetlen csapat sem fárasztotta ki őket annyira mind a csíki.
Az 5. fordulóból elhalasztott FK Csíkszereda–Székelyudvarhely Vasas Femina II. csapata mérkőzést a tervek szerint november 11-én pótolják.
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Az FK Csíkszereda labdarúgó együttese Szombathelyen 2–0-ra nyert a magyar kupagyőztes Paksi FC elleni felkészülési mérkőzésen. A székelyföldiek Babati Benjámin két góljával arattak értékes sikert a nemzetközi porondra készülő rivális ellen.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
A tárcavezető szerint az állami sóipari vállalat (Salrom) vezetősége részéről nincs törekvés a helyzet valódi megoldására, a rengeteg állami pénz ellenére lassú a munkavégzés és műszakilag helytelen megoldásokat választottak.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!