A fővárosi sportsajtó egybehangzóan állítja, hogy a 2024–25-ös bajnoki idényben lesz az eddigi legszorosabb versenyfutás az aranyéremért, hiszen négy csapat is bejelentkezett az első helyért és ezért nem kevés pénzt költöttek a nyáron.
A golazo.ro információi szerint a román élvonalban először fordult elő, hogy négy együttes is több mint 1 millió eurót költött el.
Ki mennyit költött átigazolásra?
– FCSB 4,65 millió euró;
– Rapid 4,3 millió euró;
– CFR 3 millió euró;
– U Craiova 1,9 millió euró.
Az átigazolási szezon a hét elején lejárt, a csapatok már csak szabadon szerződtethető labdarúgókkal tárgyalhatnak, erősíthetnek, de nagyjából véglegesnek tekinthetők a keretek.
Jelenleg a címvédő FCSB birtokolja a legértékesebb csapat díjat, a transfermarkt adatai szerint 37 millió eurót ér az együttes. A Bukaresti Rapid következik a sorban, amennyiben véglegesítődik a gaboni, 5 milliót érő Aaron Boupendza leigazolása, akkor a fővárosiak értéke 30,9 millió euróra nő.
A harmadik helyen az Universitatea Craiova található 25 millióval, majd meglepetésre a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK következik 15,5 millióval, mivel a Kolozsvári CFR értéke nagyot csökkent, miután több sztárját is elengedte.
A háromszékiek a transfermarkt szerint csak Mihajlo Neskovics játékjogáért fizettek a nyáron, a többi labdarúgó ingyen érkezett (szabadon igazolhatóként vagy kölcsönbe) Sepsiszentgyörgyre.
A lista alsó felében a két újonc található, a Slobozia értéke közel 5 millió, míg az FC Buzău keretét 7 millióra becsülik. A többi együttes értéke már jobban közelít egymáshoz, hiszen a hatodik Kolozsvári U 11 milliót, míg a 14. UTA 8 milliót ér.
A legértékesebb keretek a Szuperligában
– FCSB 37,2 millió euró;
– Rapid 25,9 millió euró;
– Craiova 25 millió euró;
– Sepsi 15,5 millió euró;
– CFR 15 millió euró.
A keretértékek ellenére a fogadóirodák szerint a Kolozsvári CFR-nek van a legnagyobb esélye a bajnoki címre (2,20–2,40-es szorzó), míg a második helyre az FCSB-t várják (2,80-2,90). Nagy szakadék következik, hiszen az U Craiova aranyérmére 8-szoros pénzt fizetnek, a Kolozsvári U-éra 12-szerest, míg a Rapid elsősége a rossz szezonrajt miatt már 20-szoros pénzt ér. A fogadóirodák szerint matematikai esélye még a Galci Oțelulnak van (25-ös szorzó), a többinek pedig már csak elméleti – a Sepsi OSK elsősége jelenleg 125-szörös pénzt ér.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Kedden este elrajtol a jégkorong Erste Liga rájátszása. Corona–FEHA19, GYHK–Sportklub, DEAC–DVTK és UTE–BJAHC párharcok lesznek az elődöntőbe jutásért. Belenéztünk a jósgömbbe, amely nem nagyon vetít elé nagy drámákat.
A balesetet rögzítő térfigyelő kamerás felvételt látva Székelyudvarhely polgármestere azt írta, hogy kérni fogják a Szejkefürdőn a szigorúbb ellenőrzést, az országos útügynek is jelezve igényüket.
Tizennégy településen fejlesztik a víz- és csatornahálózatot a székelyföldi Hargita megyében egy egymilliárd lejt meghaladó óriásprojekt keretében, a finanszírozási szerződést hétfőn írták alá Bukarestben.
Immár több mint 50 százalékban elkészült az A1-es autópálya dél-erdélyi szakaszának még hiányzó, „medvealagutas” része, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a sztráda nem készül el az idei határidőre.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!