A rocksztár Lenny Kravitz hangulatos minikoncertjét követően közjátékkal indult a finálé, rögtön a kezdés után először egy-, aztán további három szurkoló futott be a gyepre, akik a játékosokkal készítettek közös képeket.
Az első komoly helyzetre a 21. percig kellett várni, ekkor Adeyemi lépett ki a leshatáron - Carvajal csúnyán beragadt -, elhúzta a labdát Courtois mellett, de túlságosan kisodródott, így éppen a hibázó spanyol védő menteni tudott. Két perccel később Füllkrug még közelebb volt a gólhoz, de lövése kijött a kapufáról, igaz, talán lesről indult.
A Real Madrid az első félidőben ugyan 64 százalékban birtokolta a labdát, de helyzetet nem tudott kialakítani.
A fordulást követően már veszélyesebben futballozott a spanyol bajnok, a németek játéka pedig visszaesett.
A 74. percben a klubszinten a búcsúmeccsét játszó Toni Kroos szöglete után a védő Dani Carvajal fejesével megszerezte a vezetést a Real Madrid. A 32 éves futballista pályafutása második gólját szerezte a BL-ben, 3111 nappal ezelőtt, 2015 októberében egy Sahtar Donyeck elleni csoportmeccsen talált a kapuba. Három perccel később Jude Bellingham ziccerből dönthette volna el az összecsapást, de hibázott.
A 83. percben aztán mégis eldőlt a BL-trófea sorsa,
Vinícius Junior büntette meg, hogy a dortmundiak eladták a labdát, ezzel másodszor volt eredményes a legrangosabb európai kupa fináléjában. A támadó az első brazil, ráadásul a legfiatalabb duplázó lett 23 évesen és 325 naposan, Lionel Messi csúcsát átadva a múltnak.
A hajrában a Dortmund erejéből már csak egy les miatt meg nem adott gólra futotta.
A Real továbbra is veretlen a BL-döntőkben, a mostani sikerével a 15. diadalát aratta a legrangosabb európai kupasorozatban.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.
Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!