A csütörtök esti mérkőzés első félidejében nem forgott veszélyben egyik kapu sem, a szünet után viszont hamar érkeztek a találatok. Az oltyánok szereztek vezetést, de csak rövid ideig örülhettek, a házigazda gyorsan kiegyenlített. A végéig többet tett a győztes gólért a CFR, de nem tudta eldönteni a párharcot, így következhetett a hosszabbítás.
A kétszer tizenöt perc alatt is a kolozsváriak voltak veszélyesebbek, azonban ezúttal sem sikerült betalálni. A továbbjutó kiléte a tizenegyes-párbajban dőlt el, ahol a CFR játékosai hibátlanok voltak, míg a Craiova a harmadik sorozatban hibázott, így Dan Petrescu csapata jutott be a legjobb négy közé.
A további párosításokban egyoldalú mérkőzések voltak, az esélyes csapatok, a Konstancai Farul, az FC Hermannstadt és a Bukaresti Rapid fölényes győzelemmel jutottak tovább az alsóbb osztályú ellenfeleikkel szemben.
Az elődöntőket április 23-án rendezik, amikor ugyancsak egy mérkőzésen dőlnek el a párharcok. A Kolozsvári CFR ellenfele a Konstancai Farul lesz, míg a másik ágon a Bukaresti Rapid és az FC Hermannstadt találkoznak.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!