Nagy nemzetközi tornák hangulatát idéző megnyitóünnepséggel kezdődött el hétfő délelőtt a jubileumi, 10. Székely-Magyar Utánpótlás Labdarúgó Torna a csíkszeredai Burus Csaba Sportparkban. A kétnapos eseményen három székelyföldi és három magyarországi csapat méri össze tudását az U13-as korosztályban. A megnyitón elsőként a részt vevő együttesek vonultak be, majd elhangzott a magyar és a székely himnusz. A fiatal labdarúgókat, edzőiket és a hozzátartozókat több meghívott is köszöntötte.
Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa nevében Dolhai István főkonzul üdvözölte a résztvevőket.
– fogalmazott a főkonzul.

Borbély Lénárd, Budapest XXI. kerületének, Csepelnek a polgármestere felidézte, hogy a torna a csepeli önkormányzat kezdeményezésére indult útjára 2016-ban.
„Amikor elindult, csak álom volt, hogy ilyen hosszú ideig fennmaradjon, és remélem, hogy később majd azt mondhatjuk: ez volt az első tíz év. A futball szeretete nagyon fontos, de amikor elindítottuk ezt a kezdeményezést, a fő cél az volt, hogy a Határtalanul programot erősítsük, és a székely–magyar, magyar–magyar összetartozás élményét mélyítsük el” – hangsúlyozta.

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere arra hívta fel a fiatalok figyelmét, hogy az itt kialakuló kapcsolatok akár évekkel később is meghatározóak lehetnek. „Tíz év nagy idő. Akik tíz évvel ezelőtt itt szerepeltek, azok közül ma már sokan az első vagy a másodosztályban futballoznak. Ez arra kötelez bennünket, hogy továbbvigyük ezt a hagyományt. Élvezzétek a játékot, barátkozzatok, ismerkedjetek egymással. Különböző városokból érkeztetek, de itt, Székelyföldön találkozhattok, és ennek különleges értéke van” – mondta a városvezető.

Az FK Csíkszereda elnöke, Szondy Zoltán röviden, de annál lényegretörőbben kívánt sikeres tornát a résztvevőknek. „Üdvözlöm a kollégákat és a gyerekeket. Sérülésmentes, veszekedésmentes, jó mérkőzéseket kívánok nektek, sok sikert!” – fogalmazott.
A 2016-ban életre hívott kezdeményezés célja azóta sem változott: a sporton keresztül közösséget építeni, erősíteni az összetartozás érzését, és olyan élményeket nyújtani a fiataloknak, amelyek akár egy életre meghatározóak maradhatnak.
Az első hét tornának az FK Csíkszereda adott otthont, 2024-ben Csepel volt a házigazda, tavaly és idén pedig ismét Székelyföld fogadja a résztvevőket. Az idei viadalon az FK Csíkszereda, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi 1898 SE képviseli Székelyföldet, míg Magyarországról a Csepel FC Utánpótlás Sportegyesület, a Videoton FCF és a KTE Kecskemét érkezett.

A csapatok körmérkőzéses rendszerben, mindenki mindenkivel alapon mérkőznek meg egymással. A találkozókat 70x40 méteres pályán, 8+1-es felállásban rendezik, a mérkőzések játékideje egy alkalommal 35 perc. A mérkőzések hétfőn 10 és 13 óra, kedden pedig 10 és 14 óra között zajlanak a Burus Csaba Sportparkban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Jól haladnak a munkálatok a Nagyszebent Fogarassal összekötő autópályán – közölte a Brassó megyei út- és hídkarbantartó vállalat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!