Teniszeredmény a bukaresti derbin, a FCSB rászámolt a Dinamóra

Orbán Zsolt 2021. szeptember 12., 23:17 utolsó módosítás: 2021. szeptember 12., 23:26

Megalázó vereséget mért fővárosi riválisára a FCSB, a házigazda piros-kékek vasárnap este 6–0-ra diadalmaskodtak a bukaresti Nemzeti Arénában. A mérkőzést nagyban meghatározta egy vitatható piros lap, amelyet Kovács István mutatott fel Steliano Filipnek az első félidő végén.

Kovács István döntése fontos szerepet játszott a találkozón Fotó: Pinti Attila

A nyári Európa-bajnokság játékvezetői keretébe is beválogatott nagykárolyi sípmester az első félidő nagy részében kézben tartotta a parázs hangulatú derbit, bő félóra alatt egy-egy sárga lapot osztott ki Valentin Crețunak, illetve Cătălin Itunak.

A fővárosi rangadó egy ideig kiegyenlített játékot hozott, de a FCSB a „hazatérő” Claudiu Keșerü kiválóan eltalált szabadrúgásával előnybe került a játékrész derekán.

A 37. percben következett a mérkőzés kulcspillanata: Steliano Filip túlságosan nagy lendülettel támadta meg a labdát birtokló Valentin Gheorghet, az agresszív belépőt Kovács István azonnali piros lappal „díjazta”.

Bár a Dinamo középpályásának szerelési kísérlete valóban szabálytalannak tűnt, a visszajátszások alapján a kiállítás drasztikus ítéletnek hatott. Az eset után kisebb lökdösődés is kialakult a riválisok játékosai között, Filip pedig olyannyira bepöccent, hogy csak egy stábtag tudta lebirkózni a pályáról.

A vitaható piros után a Dinamo teljesen összeomlott, a FCSB még a szünet előtt további három gólt szerezve döntötte el a meccset: Octavian Popescu, Paulo Vinicius és Andrei Cordea is betalált, utóbbi egy büntetőt értékesített.

A második félidőben tovább nyílt az olló, Valentin Gheorghe lőtte be az ötödiket, majd Ricardo Grigore hozott össze egy öngólt. Az emberhátrányban szenvedő Dinamónak esélye sem volt a szépítésre, a FCSB teniszeredménnyel ütötte ki örök riválisát és ideiglenesen feljött az ötödik helyre. Dario Bonetti alakulata sorozatban az ötödik bajnokiját veszített el, és a 14. helyen maradt.

A vasárnapi játéknap korábbi mérkőzésén a Voluntari 2–1-re Medgyesen a nyolc forduló alatt már a hatodik csatáját elveszítő „gázasokkal” szemben.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló
Vasárnapi játéknap:
FCSB–Dinamo 6–0 (4–0)
Gólszerzők: Keșerü (26.), Oc. Popescu (43.), Vinicius (45+2.), Cordea (45+7., büntetőből), Gheorghe (55.), Grigore (66., öngól)
Kiállítva: Filip (37.)
FCSB: Vlad – Creţu (Haruț 65.), Miron, Vinicius, Radunovic – Olaru, Cristea (Ov. Popescu 65.), Oc. Popescu (Musi 76.) – Cordea (Stoica 68.), Keșerü (Șut 76.), Gheorghe. Edző: Edward Iordănescu.
Dinamo: Eşanu – Radu, Giafer, Grigore, Amzar – Răuţă, Itu (Crețu 78.), Filip – Sorescu, Torje, Matei (Ivanovszki, a szünetben). Edző: Dario Bonetti.
Vezette: Kovács István (Nagykároly)