A házigazda sepsiszentgyörgyieknél hat olyan labdarúgó is kezdett a péntek délutáni találkozón, akiket az élvonalbeli alakulat keretében is megtalálunk. Kulcsár László, a Sepsi tartalékcsapatának edzője Csiszér Balázst, Nicolae Păunt, Andres Dumitrescut, Fülöp Lorándot, Admir Bajrovic-t és Ioan Dumitert is pályára küldte.
Az őszi odavágók során a KSE labdarúgói 3–0-ra nyertek a Sepsi OSK II ellen, amely kiütéses sikerrel vágott vissza a szeptemberi vereségért. Az OSK játékosai Fülöp duplájával, illetve Berde István és Bajrovic góljaival már az első félórában négygólos előnyt alakítottak ki.
A szünetig nem is változott az állás, majd a második játékrészben Veress Zsombor duplájával alakult ki a teniszmeccseket idéző 6–0-s végeredmény.
A labdarúgó 3. Liga első tavaszi mérkőzéseit követően a Brassói Corona továbbra is veretlenül vezeti az ötös csoportot. A Corona gárdája 2–0-ra verte a Prahova megyei CS Blejoit, míg a csoport egy másik mérkőzésén a Székelyudvarhelyi FC kétgólos előnyről ikszelt a Brassói SR Municipal csapatával.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!