Az elmúlt napok téli időjárása és a havazás komolyan megnehezítette mindkét csapat dolgát, a fagyos, csúszós pályán alig lehetett rövidpasszos támadásokat építeni. Emiatt az első negyedórában egymás hibájára vártak a csapatok, ezután nagyon közel volt a vezetés megszerzéséhez a házigazda, ám a télen az FK Csíkszeredától érkezett János közelről, senkitől sem zavartatva a kapusba lőtt. Szögletre pattant a labda, a játékszer ismét Jánoshoz került, aki 15 méterről a jobb felső mellé tekert. A következő nagy lehetőség is az udvarhelyi csapaté volt, János ugratta ki a védők között Simót, ám a fiatal játékos emelése nem volt pontos.
A szünetet követően is főleg a pályával gyűlt meg a baja a két csapatnak, a hazaiak építgették támadásaikat, az 57. percben pedig megszületett az első gól: Simó baloldali beadása volt tökéletes a középen kirobbanó Hodgyainak, aki hat méterről a hálóba lőtt. Három perc múlva ismét zörrent a vendégek hálója,
ezúttal is Hodgyai volt a főszereplő, a Magyaroszágról visszatért támadó 20 méterről lőtte ki a bal alsót, a labda a jobb kapufát érintve haladt át a gólvonalon.
Úgy tűnt, hogy magabiztos győzelemmel kezd az SZFC, ám két védelmi hiba megpecsételte sorsát. A 70. percben szöglethez jutottak az addig veszélytelen vendégek, a hosszú kapufához ívelt labdát egyik hazai védő sem fejelte ki, érkezett a pillanatokkal azelőtt csereként beállt Elek és a hálóba fejelt. A brassói szépítés kissé megfogta a hazaiakat, aztán újabb helyzeteket hagytak ki, előbb Szfárli lőtt ziccerben a bal alsó mellé, majd Szőcs került egyedül a kapussal szemben, de az óriási lehetőséget a hálóőrbe lőtte.
Ezt pedig rögtön büntette Brassó, egy baloldali, ártalmatlan beadás viccelte meg Morozt, az udvarhelyiek kapusa kezéből kiesett a labda, Mitra nem tudta elfejelni a játékszert, és Elek fordulatból, fél méterről lőtt a hálóba.
Az utolsó percekben ismét az udvarhelyieknél volt többet a labda, de újabb helyzetet nem tudtak kialakítani, így maradt a 2–2. A döntetlen a vendégek számára hízelgő, mivel a két gólon kívül nem volt más lehetőségük, míg a hazaiak bánhatják, hogy a sok nagy ziccerből csupán két gólt szereztek.
Folytatás jövő héten, a sereghajtó Brassói Kids Tâmpa otthonában.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!