Hirdetés

Távozik a román válogatott éléről Edward Iordănescu

Edward Iordănescu közel két és fél évig irányította a román válogatottat
Fotó: Facebook/Echipa națională de fotbal a României

Szövetségi kapitány nélkül maradt Románia labdarúgó-válogatottja, miután Edward Iordănescu úgy döntött, hogy a szerződése lejártával nem folytatja az együttes élén.

2024. július 22., 12:52

Edward Iordănescut 2022 elején nevezték ki a román válogatott szövetségi kapitányának, amikor egy fontos pillanatban vette át a szakmai stáb irányítását, a szövetség megjegyzése szerint „új szemléletet és modern megközelítést hozott a csapat felkészítése és menedzselése terén”.

Hirdetés

A két évvel ezelőtti, kiváló felkészülésként szolgáló Nemzetek Ligája-sorozat után a szövetség úgy határozott, hogy Iordănescuval folytatja a kispadon,

ami remek döntésnek bizonyult, hiszen ezután Románia megnyerte a selejtezőcsoportját, és veretlenül, a tíz mérkőzésén mindössze öt gólt kapva jutott ki az idei Európa-bajnokságra.

A sikeres menetelés a németországi kontinenstornán is folytatódott, ahol Edward Iordănescu vezetésével a román válogatott négy ponttal az első helyen végzett a csoportban Belgium, Szlovákia és Ukrajna előtt. Ráadásul, az első találkozójukon a trikolórok történetük legkategorikusabb győzelmüket aratták a világ- és Európa-bajnokságokon, miután 3–0-ra verték Ukrajnát. Aztán a nyolcaddöntőben Hollandia állította meg őket, amelytől 3–0-s vereséget szenvedtek.

•  Fotó: Facebook/NationalaRomanieiOfficial Galéria

Fotó: Facebook/NationalaRomanieiOfficial

„A megbeszéléseket követően a Román Labdarúgó Szövetség megérti és tiszteletben tartja Edward Iordănescu döntését, hogy szünetet akar tartani.

Ugyanakkor köszönetet mond neki a kemény befektetett munkájáért, a kihívásokkal teli időszakban tanúsított elkötelezettségéért és a válogatottal elért eredményekért, és minden jót kíván neki a jövőbeni munkájához,

mivel meggyőződése, hogy Edward Iordănescu a jövőben is pozitív hatással lesz a román labdarúgásra” – köszönt el hivatalos honlapján a szakvezetőtől a román szövetség.

Edward Iordănescuval a kispadon a román válogatott összesen 28 mérkőzést játszott, a volt szövetségi kapitány mérlege tíz győzelem, tíz döntetlen és nyolc vereség.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Új vezetőt választottak a Kovászna megyei futballegyesület élére

Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Székelyhon

Akár tíz fokot is eshet a hőmérséklet azon a napon, amikor elér ide is a lehűlés

Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.

`
Krónika

Kiszáll a pártpolitikából az első erdélyi Tisza-sziget alapítója

Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.

Krónika

Wellnessközponttal mentenék meg a nagy múltú erdélyi fürdővárost

Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.

Főtér

Ha valaki azt gondolja, nem is olyan vészes ez a szárazság, gondolja át még egyszer…

… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.

Ez is érdekelheti

Corbu újabb gólja ismét három pontot ért a Ferencvárosnak (videóval)

A Ferencváros Marius Corbu góljával 1–0-ra nyert a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó NB I. negyedik fordulójának hétfői zárómérkőzésén.

Búcsúzott az ETO, a CFR és a DVSC is

Nem sikerült a bravúr a Konferencia Liga selejtezőjében szereplő magyar és román csapatoknak: a Debreceni VSC, az ETO FC és a Kolozsvári CFR is kiesett, így számukra véget ért a nemzetközi kupaszereplés.

Biztosan lesz magyar és román csapat is ősszel az európai kupákban

A Ferencvárosi TC döntetlent játszott a Górnik Zabrze otthonában, míg az Universitatea Craiova hátrányból fordítva nyert a Kuopio ellen, így mindkét együttes továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének rájátszásába.

Nagy pofonba szaladt belé a Kolozsvári CFR, kikapott a Győr és a Loki is

Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.

Idegenben vezetett, a pihenő után visszavett az U Craiova az EL-selejtezőn

Döntetlennel zárult az Universitatea Craiova finnországi vendégjátéka az Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A román bajnok vezetett a KuPS Kuopio otthonában, a továbbjutó a jövő heti visszavágón dől el.

Két FK-játékos kapott meghívót a válogatottba

Az FK Csíkszereda két labdarúgója is helyet kapott a romániai U19-es női válogatott keretében, amely augusztus 7. és 15. között edzőtáborozik és két felkészülési mérkőzést játszik Moldovával.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Corbu bombagólja döntött, előnyből várja a visszavágót a Ferencváros

Egygólos előnyt szerzett a Ferencváros a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar bajnok szerdán este hazai pályán Marius Corbu kiváló találatával 1–0-ra legyőzte a lengyel Górnik Zabrze együttesét.

BL-, EL- és EKL-meccseket is vezetnek a romániai játékvezetők

Öt román játékvezetői brigád kapott megbízást az UEFA-tól a Bajnokok Ligája, az Európa Liga és a Konferencia Liga selejtezőinek harmadik fordulójára.

Öt pont hátrányból lett első – így élték meg győzteseink a Székely Sport tippversenyét

A végletekig kiélezett hajrá döntött a Székely Sport labdarúgó-világbajnoki tippversenyében: Csatlós Tibor az utolsó négy mérkőzésen ledolgozta ötpontos hátrányát, és megszerezte az első helyet.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!