A háromszéki együttes január 3. és 15. között a törökországi Belekben edzőtáborozik, ahol három barátságos meccs szerepel a programjában. Az elsőn a belga másodosztályú bajnokságban harmadik helyen álló Molenbeek volt az ellenfele.
A Sepsi OSK a találkozó elején több fiatallal és cserejátékossal lépett pályára,
ezt kihasználva a vetélytársuk veszélyesebben játszott és félóra után már kétgólos előnyt szerzett, amit a szünetig meg is tartott.
A pihenő után érkeztek az alapemberek, így feljavult a sepsiszentgyörgyiek játéka, és hamar sikerült a szépítés,
a bajnokságban szintén kevés lehetőséghez jutott Drăghiceanu talált be. Ennél többre viszont nem futotta Valentin Suciu csapatától, amely a hajrában újabb gólt kapott, így végül a belgák 3–1-re nyertek.
A Sepsi OSK kedden újra pályára lép, a második edzőmérkőzésén a svájci élvonalban 9. helyezett, valamint a Bajnokok Ligája főtábláján sereghajtó Young Boys lesz az ellenfele. Ezt követően a Nyíregyháza Spartacusszal találkoznak, a magyar NB I-ben újonc, 8. helyen álló klubnál játszik Fejér Béla, a háromszékiek korábbi kapusa.
Sokkal többet tett a győzelemért az FK Csíkszereda, mint ellenfele a Galaci Oțelul a labdarúgó Szuperliga nyolcadik fordulójának meccsén. A jutalma egy pont lett, elmozdult az utolsó helyről a székelyföldi gárda.
Nem a levegőbe beszél, hiszen ült már az FK Csíkszereda kispadján, most pedig ellenfélként érkezik a székelyföldi városba a Galaci Oțelul edzője.
Öngyilkosságot kísérelt meg egy 17 éves fiú a székelyudvarhelyi kórházban vasárnap éjjel. Jelenleg élet-halál között fekszik az egészségügyi intézmény intenzív osztályán.
A Román Nyelv Napja alkalmából az Európai Románok Egyesületeinek Szövetsége (FADERE) megkongatta a vészharangot: a diaszpórában élő románok egynegyede legfeljebb 30 éven belül már nem fogja beszélni az anyanyelvét.
Jelentős változásokon megy keresztül a gépjárműadó 2026. január 1-től Romániában. A gépkocsikra kivetett adót új alapokra helyezik: figyelembe veszi a környezetvédelmi besorolást, valamint új számítási mutatókat is tartalmaz.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!