Találatot kaptak a félpályáról, néggyel válaszoltak rá

Józsa Csongor 2020. november 15., 13:11 utolsó módosítás: 2020. november 15., 14:17

Egy kis megingás belefért a Székelyudvarhelyi Vasas Femina játékába. A női labdarúgó 1. Liga vasárnapi találkozóján simán megkaparintotta a pontokat.

Vlădulescu (kék mezben) tarthatatlan volt Fotó: Erdély Bálint Előd

Az utolsó előtti, tizedik fordulót rendezték hétvégén a női labdarúgó 1. Ligában. Vasárnap délelőtt a Székelyudvarhelyi Vasas Femina a sétatéri stadionban fogadta az Universitatea Alexandria gárdáját. Az első pillanatoktól támadó focit mutatott a házigazda, az ellenfél beállt védekezni, érződött, az volt a céljuk, hogy megússzák minél kevesebb kapott találattal.

Pár kisebb lehetőséget követően a 13. percben zörgette meg először a hálót a Vágó Attila által irányított csapat: a félpályáról felívelt szabadrúgást nem szabadítottak fel, még két passz is összejött a tizenhatoson belül, végül Benő küldte rá, a jobb alsóba vágódott a játékszer (1–0).

A 23. percben jutottak el először a vendégek az udvarhelyi kapu előteréhez, a gyenge lövést Kajtár könnyedén fogta. A hálóőr kézből kirúgta a félpályáig, ahol Dumitrache szelídítette meg azt, ráívelte, ez pedig alaposan meglepte a tizenegyes pontnál lévő kapust, a játékszer a feje fölött a gólvonalon túlra esett. Szép góllal, a semmiből egyenlített az Universitatea (1–1).

Fotó: Erdély Bálint Előd

Ez kissé megfogta a Vasas Feminát, az addigi mezőnyfölényük eltűnt. Azért a pihenő még rendezték a sorokat. A 44. percben Benő húzott el a szélen, középre tálalt, Vlădulescu tízről tekerte rá, a felső lécről pattant vissza a labda, az érkező Mitri pedig közelről bepöccintette. A hosszabbításban Geréd harciassága megszerzett labdát eredményezett, Vlădulescu ezúttal tizenötről nem a kapufára lőtte, hanem a hálóba. Gyorsan helyreállt a rend, 3–1 volt a szünetben.

A második játékrészben is a Vasas Femina akarata érvényesült. Az előny tudatában magabiztosabb volt az udvarhelyi csapat, a 71. percben Vlădulescu értékesített egy szépen kialakított ellentámadást, kialakítva a későbbi, 4–1-es végeredményt.

Két döntetlent követően simán nyert a székelyföldi együttes, így a második helyről várhatja az őszi idény rangadóját, a Kisbecskereki Fortunához látogatnak a lányok.

Női labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Universitatea Alexandria 4–1 (3–1).
Gólszerzők: Benő Krisztina (13.), Mitri Rita (44.), Ana Vlădulescu (45. és 71.), illetve Dumitrache (23.).
Vasas Femina: Kajtár – Bíró, Kis, Szász, Geréd – Orbán, Vlădulescu, Barabási – Căldare, Benő – Mitri. Játszott még: Sándor – Tóth, Dakó, Mardari, Horváth. Edző: Vágó Attila.

A játéknap további eredményei:

Borgóprundi Heniu–Kisbecskerek 2–2 (0–2),
Resicabányai Banat Girls–Galaci Universitatea 1–2 (0–1),
Nagybányai SK–Aradi Piros Security 2–3 (1–2),
Konstancai Selena–Bukaresti Fair Play 0–1 (0–0),
Kolozsvári Olimpia–Bukaresti Carmen 9–2 (6–0).

A tabella élmezőnye: 1. Kolozsvár 27 pont/9meccs, 2. Székelyudvarhely 23/10, 3. Kisbecskerek 22/9.