Nézők előtti focimeccs – szinte elképzelhetetlen, miután a koronavírusjárvány meghiúsította a helyszínen való szurkolást. Ezúttal az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nyomására Romániában újból beengedhetnek sportszeretőket a stadionba.
Az UEFA azt várja a román szövetségtől, hogy március 5-ig foglaljon állást: a Nemzeti Arénában befogadóképességének hány százalékát „tölti meg” szurkolóval a júniusi labdarúgó Európa-bajnokságon. Az európai szerv négy forgatókönyvet küldött el: telt ház, fél ház, 30 százalékos kihasználtság, vagy zártkapu.
Răzvan Burleanu, a FRF elnökének jelenlegi álláspontja szerint a bukaresti sportlétesítmény befogadóképességének 50 százalékát kínálnák fel a szurkolóknak. Bukarest négy Eb-meccsnek ad otthont.
Az első körben a román fociválogatott vb-selejtezőjére engednének be nézőket a Nemzeti Arénába, ekkor a jegyek 30 százalékát értékesítenék. A párharcot március 28-án, 21 óra 45 perctől rendezik, az ellenfél Németország lesz.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!