Csütörtöktől szombatig napi egy mérkőzést rendeznek a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában. Resicabányáról indítják ezt a játéknapot, Mioveni-ben zárul, az FK Csíkszereda összecsapásával.
Az eredmények alakulásával akár az is meglehet, hogy a székelyföldiek szombaton délután ünnepelhetnek, matematikailag elérhetik a Szuperligába való feljutást.
A versenykiírás szerint az első két helyezett egyenes ágon belépik az élvonalba. Miután a Bukaresti Steauának nincs joga a feljutásra, így ő ebből a játékból kiesik.
Jelen állás szerint a Resicabányai CSM és az FK Csíkszereda között tizenhárom pont a különbség. Amennyiben előbbiek az ötödik forduló nyitómeccsén, azaz csütörtök 17 óra 30 perctől hazai pályán a Steauától vereséget szenvednek, akkor megnyitják az élvonal kapuját a székelyföldieknek.
Ebben az esetben ugyanis, ha behúzza az FC Argeș-el szembeni, szombaton 12 óra 30 perctől kezdődő idegenbeli találkozóját az Ilyés Róbert által irányított együttes, akkor előnye behozhatatlan lesz a resicabányaiakkal szemben,
így biztosan a feljutást jelentő két helyek egyikén zárja a 2. Liga play-offját.
Öt fordulóval a rájátszás vége előtt ez szép teljesítmény, egyben a szurkolóiknak szép húsvéti ajándék lenne.
2025. 04. 17. 17:30 | Resicabányai CSM Resica | Bukaresti Steaua Steaua | 0-2 |
2025. 04. 18. 11:00 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | FC Voluntari Voluntari | 0-0 |
2025. 04. 19. 12:30 | FC Argeș Pitești FC Argeș | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 3-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 5 | 2 | 2 | 1 | 4-4 | 52 |
2 | Bukaresti Steaua Steaua | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 51 |
3 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 5 | 4 | 1 | 0 | 7-1 | 47 |
4 | Resicabányai CSM Resica | 5 | 1 | 2 | 2 | 6-5 | 39 |
5 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 5 | 0 | 1 | 4 | 1-9 | 39 |
6 | FC Voluntari Voluntari | 5 | 0 | 3 | 2 | 3-6 | 36 |
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Nem azé a magánnyugdíj-alapokban levő pénz, akinek a nevén van, hanem az államé – állapította meg az ombudsmani hivatal a parlament által a héten elfogadott, vitatott jogszabály kapcsán, amely korlátozza a hozzáférést a pénzhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!