Sepsi OSK: komoly gondok vannak a befejezésekkel

Zátyi Tibor 2022. augusztus 30., 22:04 utolsó módosítás: 2022. augusztus 30., 22:11

A Sepsi OSK-tól Nicolae Păun, Marius Ștefănescu és Cristiano Bergodi vezetőedző is nyilatkozott a kedden este az FC U Craiova otthonában 1–0-ra elveszített mérkőzést követően.

Először játszott végig egy mérkőzést a sérüléséből felépült Ștefănescu Fotó: Pinti Attila

Mindhárman egyetértettek abban, hogy az utóbbi időben komoly gondok vannak a befejezésekkel: a legutóbbi öt bajnokin mindössze két gólt szerzett az OSK.

Nicolae Păun szerint a hozzáállás semmit sem változott a csapatnál, keményen dolgoznak, ám az utóbbi időben elkerülte őket a szerencse. „Jobban kell koncentrálnunk és minél hamarabb vissza kell térnünk a helyes útra. Két vereséget követően pénteken kötelező a győzelem számunkra a CS Mioveni ellen. Azonban egyáltalán nem lesz könnyű dolgunk, idén nagyon kiegyenlített a bajnokság és minden meccs nagyon nehéz” – mondta a 23 éves középpályás.

Sérülését követően első meccsét játszotta végig Marius Ștefănescu. „25 percet emberelőnyben játszottunk, voltak lehetőségeink a gólszerzésre, ám hiába a jó statisztika, maradtunk a 0 ponttal. Jobban kell koncentrálnunk és a helyzeteket be kell lőnünk.

Legutóbbi két meccsünkből legalább négy pontot kellett volna szereznünk, nem tudom megmagyarázni, hogy mi történik a csapatnál, minél hamarabb túl kell lennünk ezen a helyzeten”

– összegzett Ștefănescu.

A Sepsi OSK vezetőedzője szerint az első félidőben jól játszott a csapata, ám gólt kapott, míg a szünetet követően lelassult a labdajáratás és játékuknak nem volt ritmusa.

„Többet kellett volna a széleken játszanunk, hogy széthúzzuk a védelmüket. Többet kell dolgoznunk a támadásépítéseken és a befejezéseken. Emberelőnyben is lassan mozgattuk a labdát, a tempónk alacsony volt. Vitatott helyzetből kaptuk a gólt, szerintem Sidibe kezezett, ám a videóbíró megadta a találatot, így nem tehetünk semmit.

Nem akarjuk mi a játékvezetőt hibáztatni, magyarázatot találni a vereségünkre, csak magunkra gondolunk és megyünk tovább. Nem tragédia, hogy egymás után két meccset elveszítettünk”