Hirdetés

Az emberelőny sem segített a Sepsi OSK-nak

Veszélyesebben játszottak a sepsiszentgyörgyiek, de még pontot sem szereztek. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

2022. augusztus 30., 21:23

Egymás után a második vereségét szenvedte el a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a labdarúgó Szuperliga 8. fordulójának keddi játéknapján 1–0-ra alulmaradt az FCU Craiova 1948 csapatának vendégeként.

2022. augusztus 30., 21:23

Hamar lehetősége volt javítani a sepsiszentgyörgyi együttesnek, amely kevesebb, mint három nappal korábban elveszítette veretlenségét a bajnokságban, hazai pályán 2–1-re kapott ki a Bukaresti Rapidtól. Az FCU Craiova 1948 csapata gyenge formában várta a találkozót, az utóbbi két fordulóban egyetlen pontot sem gyűjtött.
A mérkőzést Zsilvásárhelyen rendezték, mivel a craiovai Ion Oblemenco stadion gyepszőnyege rossz állapotban van egy, a múlt hétvégén tartott fesztivál miatt.

Hirdetés

Megpróbálta gyorsan megszerezni a vezetést a Sepsi OSK, amely az elején berendezkedett az ellenfél térfelére. Megvoltak a lehetőségei, Tudorie be is talált, de a gólt les miatt érvénytelenítették. Nem sokkal később úgyanígy jártak a hazaiak is, Bălan találata szintén lesállásból született.

A félidő közepére valamelyest kiegyenlítődött a játék, majd ismét a vendégek veszélyeztettek többet, és a 32. percben szöglet után Păun két méterről a felső lécet lőtte telibe. A másik oldalon az FCU pontosabb volt a befejezésnél, és a szünet előtt előnybe került: Dumitrescu számította el magát egy beadásnál, ezt kihasználva Sidibe lőtt a hálóba.

Akárcsak az első két gólt, ezt is hosszasan vizsgálták a videóbíró-szobában, mivel a belga játékos gyanúsan kézzel vette át a labdát, de a találatot végül megadták.

Videó: Orange Sport

A fordulás után is többet kezdeményeztek a Sepsi OSK játékosai, de nagy helyzetig nem jutottak el.

Aztán a 69. percben emberelőnybe kerültek, miután a craiovaiak gólszerzője megkapta a második sárga lapját egy durva belépőért, amit Ștefănescuval szemben követett el.

Ennek ellenére nem tudták komoly nyomás alá helyezni a hazai kaput, de két egyenlítési lehetőségük így is volt, előbb szöglet után Bălașa fejesét kitolta Răzvan Popa, majd Achahbar szabadrúgását is kiütötte, az ismétlést pedig Ștefănescu fölé lőtte.

A Sepsi OSK elszenvedte egymás után a második vereségét, ezzel lecsúszott a 8. helyre, és az oltyánok pontszámban utolérték. Cristiano Bergodi vezetőedzőnek gyorsan megoldást kell találnia, hogy kilábaljanak ebből a helyzetből, de nincs sok ideje, hiszen pénteken újabb mérkőzés következik számukra, 18 óra 45 perces kezdéssel a CS Mioveni-t fogadják.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló:

FCU Craiova 1948–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (1–0).

Gólszerzők: Sidibe (44.).
Kiállítva: Sidibe (69.).
FCU: Popa – Negru, Duarte, Grigore, Huyghebaert – Asamoah, Albu (Papadopoulosz, 78.) – Sidibe, Iancu (Ganea, 79.), Van Durmen (Bahassa, 65.) – Bălan (Marquet, 64.). Edző: Marius Croitoru.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Bălașa, Dumitrescu (Ispas, 46.) – Matei (Achahbar, 62.), Păun, Rodriguez (Aganovic, 62.) – Bărbuț (Golofca, 70.), Ștefănescu, Tudorie (Rondon, 62.). Edző: Cristiano Bergodi.
Vezette: Horațiu Feșnic, Valentin Avram, Alexandru Cerei.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 8. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nyílt háború lett, rendre egy magyar zászlóért büntették az FK Csíkszeredát

Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.

A GYHK volt edzője nem is gondolta volna, hogy menesztik a kupafiaskó után

A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.

Székelyhon

A gyalogátkelőn gázoltak el egy fiatal lányt Csíkszeredában

Megsérült egy fiatal lány, miután a gyalogátkelőn elgázolták vasárnap este Csíkszeredában, a Brassói úton.

`
Krónika

Enyhíthetnek a januári adóemelésen, visszatérítés is jöhet

A kormánykoalíció vezetői hétfőn úgy döntöttek, hogy módosításokat hajtanak végre a helyi adók és illetékek rendszerében. Az adók csökkenhetnek a fogyatékkal élő személyek, valamint a régi lakóingatlanok tulajdonosai esetében.

Krónika

Kész a reformcsomag: sürgősségi rendelettel lép a Bolojan-kormány

A koalíció vezetői hétfői tanácskozásukon véglegesítették a közigazgatási reformcsomagról és a gazdaságélénkítő intézkedésekről szóló törvénytervezeteket, amelyeket a véleményezési eljárás lezárása után sürgősségi rendelettel fogad el a Bolojan-kabinet.

Főtér

A román egészségügybe az ember meghalni jár

Új kód kéne az egészségügyi kártyára. Papírt kapunk helyette. Kultúrantropológiai kiselőadások a váróteremben. Papírokat adunk papírért. Papír papír hátán. Aztán csak meggyógyul egyszer ez az istenverte hazai egészségügy is.

Ez is érdekelheti

Olcsón megúszta a Kolozsvári U indulatos edzője

A legkisebb mértékű büntetést kapta a Kolozsvári U-t irányító Cristiano Bergodi, aki komoly botrányt váltott ki a városi rivális CFR elleni vesztes rangadó lefújását követően.

Elő a hólapátokkal: az időjárás beleszólhat a Szuperliga programjába

Két nap múlva kezdődik a labdarúgó Szuperliga 28. fordulója, azonban a kedvezőtlen időjárás és a több megyére havazás miatt kiadott narancssárga riasztás kétségessé teszi több mérkőzés lebonyolítását.

Az FK Csíkszereda igazolta a legtöbb légióst télen a Szuperligában

Rendkívül aktív téli átigazolási időszakon van túl az FK Csíkszereda. A Hargita megyei klub kerete jelentősen átalakult, és a román labdarúgás mezőnyében egyetlen csapat sem szerződtetett több, külföldről érkező játékost, mint Ilyés Róbert együttese.

Bekiabálásokért büntették meg az FK Csíkszereda szurkolóit

Az FK Csíkszereda szurkolói csoportjának több tagját megbírságolta a csendőrség az Aradi UTA elleni legutóbbi hazai bajnoki mérkőzést követően.

A végeken veszteglők ellen növelheti pontjai számát az FK Csíkszereda

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) nyilvánosságra hozta a labdarúgó Szuperliga 29. fordulójának pontos menetrendjét, eszerint az FK Csíkszereda március első napján vendégeskedik a ranglistán előtte álló Petrolul otthonában.

Öt százalékról 83-ra: a CFR a felsőház kapujában, óriási a harc a play-offért

Három forduló maradt hátra a labdarúgó Szuperliga alapszakaszából, és miközben három csapat már bebiztosította helyét a felsőházban, a fennmaradó három play-off pozícióért elképesztően kiélezett küzdelem zajlik.

Szurkolói találkozót tart az FK Csíkszereda

Várja hűséges drukkereit az FK Csíkszereda – olvasható a klub közösségi oldalán. Kedden délután Szondy Zoltán klubelnök válaszol a kérdésekre, szó lesz a zászló miatti bírságokról és a közösséget érő kihívásokról is.

Kimaradt egy-egy büntető, felsőházi rájátszást érő helyen a Kolozsvári CFR (videóval)

A Nagyszebeni Hermannstadt FC ellen megszerezte zsinórban nyolcadik győzelmét a labdarúgó Szuperligában a kincses város együttese. Kihasználva ellenfelei botlását már ötödik a tabellán.

Ebben az idényben már nem lép pályára FK-mezben Jozef Dolný

Szerződést bontott meghatározó támadójával az FK Csíkszereda: a klub közös megegyezéssel vált meg a sérüléssel bajlódó Jozef Dolnýtól. A támadó rehabilitációja folytatódik, a jövőbeni visszatérés lehetőségét nyitva hagyták.

Nyílt háború lett, rendre egy magyar zászlóért büntették az FK Csíkszeredát

Minden korábbit felülmúló bírság és halmozódó szankciók után sajtótájékoztatón értékelte a helyzetet Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda elnöke kettős mércéről, elhúzódó jogi küzdelemről és a szimbólumok betiltását elutasító álláspontról beszélt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!