Nem kegyelmezett az FCSB, ismét kivégezte a Sepsi OSK-t

Zátyi Tibor 2023. szeptember 24., 23:03 utolsó módosítás: 2023. szeptember 25., 09:14

Súlyos vereséget szenvedett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 10. fordulójában, vasárnap este hazai pályán ritkán játszott jól, az FCSB a második félidőben nem kegyelmezett és sima, 5–2-s győzelmet aratott.

Próbálkozott a Sepsi OSK, de vasárnap este jobb volt az FCSB. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Az Universitatea Craiova ellen elveszített bajnokihoz képest több alapemberét is kénytelen volt kihagyni a keretből Liviu Ciobotariu vezetőedzőnek, Păun, Ștefănescu, J. Rodriguez és Oteliță sem volt hadra fogható a Sepsi OSK-nál. A védelemben Kecskés jött be Bălașa helyébe, Oroian pedig először volt kezdő – a szezon elején a Rapid elleni nyitányon, illetve a Farul elleni Szuperkupadöntőn játszott csereként.

Habár bátran kezdett a Sepsi, már a hatodik percben hátrányba került, Varga veszített labdát a félpályánál, Șut indult meg, és lendületből, nagyjából 25 méterről kilőtte a bal alsót, Niczulynak esélye sem volt védeni. A hidegzuhany pedig tovább folytatódott, a 11. percben már kettővel vezetett az FCSB: Olaru a tizenhatoson kívülről kapásból lőtt védhetetlenül a hálóba.

A Sepsi nem tudta feltörni a jól tömörülő vendég védelmet, így távoli lövésekkel próbálkozott, Varga szabadrúgását védte Târnovanu, majd Oroian 18 méterről kevéssel lőtt mellé.

A sokadik beívelés a 28. percben végül embert talált, ám Varga fejese a jobb oldali kapufát találta el. Időhúzásért már fél óra játékot követően kiosztott egy sárga lapot a játékvezető, az FCSB kapusa, Târnovanu kapta.

A Sepsi játéka körülményes volt a továbbiakban is, a bukarestiek könnyen zavarba hozták már a középpályán a hazai támadásépítéseket, így a szünetig nem tudott veszélyes lenni az OSK.

A szünetet követően kisebb meglepetésre az FCSB-nél két friss ember is érekezett, míg a Sepsinél Kecskést Damașcan váltotta, így Oroian lépett vissza balhátvédnek, Ciobotariu pedig behúzódott középhátvédnek.

Céltudatosan jött ki a házigazda az öltözőkből, és sokat nem is kellett várni a szépítő gólra, Ștefan indította a bal szélen Vargát, aki középre passzolt, ahol érkezett Safranko és közelről betalált!

Kezdett erőre kapni a házigazda, ám az FCSB hamar visszaállította kétgólos előnyét,

Coman fordult le jól Ciobotariuról és Ninaj szorításában lőtt a hálóba. De a Sepsi nem adta fel, és a 60. percben ismét egyre faragta hátrányát, Matei indította Alimit, aki kiválóan lépett ki a védelmi falból és nem hibázta el a befejezést (2–3).

Az utolsó fél órára érkeztek a friss emberek, Aganovic és Gheorghe, ám a játék nem a Sepsi kedve szerint alakult,

hiszen egy ellentámadás végén Octavian Popescu cselezte ki az egész hazai védelmet és ő is betalált Niczuy kapujába, majd Ștefan szabálytalankodott büntetőt érően, amit Djokovics értékesített (2–5). A hátramaradt negyedóra lecsordogált, a házigazda továbbra sem tudott építkezni, míg az FCSB kihagyott két további lehetőséget.

A Sepsi OSK a huszadik alkalommal találkozott az FCSB-vel és a 12. vereségét szenvedte el.

A bukarestiek többször is súlyos vereséget mértek a háromszékiekre hazai pályájukon: korábban 4–1-re és 5–1-re is nyert már Sepsiszentgyörgyön.

Zsinórban második vereségét szenvedte el a háromszéki együttes, a következő játéknapon pedig újabb nehéz feladat vár a fiúkra, szombaton a hullámzóan teljesítő, a hasonlóan 12 pontos Konstancai Farul vendégei lesznek.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 10. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB 2–5 (0–2).
Gólszerzők: Safranko (51.), Alimi (60.), illetve Șut (6.), Olaru (11.), Coman (56.), Oct. Popescu (69.), Djokovics (75. – 11-esből).
Sepsi: Niczuly – Ciobotariu, Kecskés (Damașcan, a szünetben), Ninaj, Ştefan (Rondon, 77.) – Matei, Alimi, Francisco Junior (Aganovic, 63.) – Oroian, Safranko (Debeljuh, 77.), Varga (Gheorghe, 63.). Vezetőedző: Liviu Ciobotariu.
FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Lixandru, Radunovic (Panțîru, 83.) – Ov. Popescu, Şut, Olaru (Haruț, 77.) – Miculescu (Oct. Popescu, a szünetben), Compagno (Băluță, a szünetben), Coman. Vezetőedző: Elias Charalambous.