HIRDETÉS

Mindketten megérdemelték volna a győzelmet, egy-egy ponttal gazdagodtak

Élvezetes focit, látványos helyzeteket és igazi drámát hozott a CFR–Rapid találkozó
Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Gólokban és izgalmakban gazdag döntetlent játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának nyitófordulójában, így az élen a Sepsi OSK-t nehezen legyőző Farul előnye két pont.

Gyors gólváltással kezdődött a vasárnap esti mérkőzés, a CFR Janga büntetőjével került előnybe, amire a vendégektől Kait válaszolt a 11. percben. A játékrész közepén Boateng látványos mozdulattal juttatta kapuba a labdát, így ismét a CFR-nél volt az előny, amit a szünetig meg is tartott.

A szünetet követően a Rapid sokkal agresszívebben futballozott, ez pedig hamar egyenlítésben csúcsosodott ki, a CFR nem találta az első félidőben mutatott jó játékát, és házigazdaként védekezésre kényszerült. A mérkőzés hosszabbításában mindkét fél eldönthette volna a pontok sorsát: előbb Maglica találatát les miatt a videóbíró érvénytelenítette, majd a Rapidtól Ioniță, majd Dugandzic zárhatta volna le a meccset.

Maradt a 2–2-es döntetlen, ami a Konstancai Farulnak kedvez, amelynek előnye így két pont. A következő fordulóban a Rapid fogadja a Farult, a CFR az Universitatea Craiovához látogat, míg a Sepsi OSK az FCSB-t vendégeli.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájtászás, 1. forduló
Kolozsvári CFR–Bukaresti Rapid 2–2 (2–1),
gólszerzők Janga (4., 11-esből), Boateng (23.), illetve Kait (11.), Onea (55.)

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház, 1. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Elrepült Kínába a kulcsember, dolgozik a pótlásán a Sepsi OSK

Elveszítette egyik alapjátékosát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Isnik Alimi a kínai élvonalba feljutott Dalian Yingbo csapatához igazolt. A távozását megerősítette Hadnagy Attila sportigazgató, a pótlásáról is információkkal szolgált a Székely Sportnak.

Utánpótlás-összecsapás lett a Sportklub–Gyergyó rangadóból

Rangadónak ígérkezett a szerda esti Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK mérkőzés a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakaszában, azonban mindkét csapat pihentette legjobbjait.

Székelyhon

Tűz ütött ki a csíkszeredai kórház egyik kórtermében csütörtökre virradóan

Tűz ütött ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi kórház egyik kórtermében csütörtökre virradóra – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.

`
Krónika

Jövő héten elkezdik építeni az észak-erdélyi autópálya egyik szakaszát

Január 20-án, hétfőn kezdődnek az építési munkálatok az észak-erdélyi autópálya egyik Bihar megyei szakaszán, Bisztraterebes éa Berettyószéplak között.

Krónika

A készpénzhasználat visszaszorítását fontolgatja Tánczos Barna

Tánczos Barna pénzügyminiszter még az idén javaslatot kíván tenni a készpénzforgalom csökkentésére bizonyos területeken az adóelkerülés elleni küzdelem érdekében.

Főtér

AUR-támogatók tízezrei mentek az utcára Bukarestben – hírek vasárnap

Hiába tetováltatta a karjára Ciolacu, hogy nem lesz áfa-emelés, mert elképzelhető, hogy áfa-emelés lesz. Nagyon rosszul járt egy férfi, aki bűnözők pénzéből gazdagodott meg a bitcoin-piacon.

Ez is érdekelheti

Ismerjük a Szuperliga újévi első fordulójának menetrendjét

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga első újévi, az alapszakasz 22. fordulójának menetrendjét. A mérkőzéseket január 17. és 20. között rendezik.

Szuperliga: a legtöbben Törökországban, de itthon is edzőtáboroznak

A labdarúgó Szuperliga csapatainak több mint fele Törökországban tartja téli edzőtáborát, három klub más külföldi helyszínt választott, néhányan pedig az országban maradnak.

Kiszámolta a számítógép, kik kerülnek a Szuperliga felsőházi rájátszásába

Szerinte már öt együttes ott van a labdarúgó Szuperliga play-offjában. Milyen esélyt látnak a statisztikusok, hogy a Sepsi OSK is az érmes helyekért harcoljon?

Ötödször a játéknap csapatában a Sepsi OSK hátvédje

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga idei utolsó, 21. fordulójának csapatát, amelyben a Sepsi OSK egy játékosa is helyet kapott.

Fordulónként legalább egy gólt lőttek az U21-es játékosok az élvonalban

Az ifjúsági, U21-es szabály 2016-os bevezetése óta először fordult elő, hogy legalább egy fiatal játékos gólt szerzett minden fordulóban a téli szünetig a hazai labdarúgó élvonalban.

Megmenekült az eltiltástól Cosmin Matei

Fellélegezhet a Sepsi OSK alapembere, Cosmin Matei pert nyert a doppingügyében, így eltörölték a hat hónapos felfüggesztését.

A címvédő a nyertese, a Sepsi OSK a vesztese a Szuperliga idei utolsó fordulójának

Lejátszották az utolsó mérkőzéseket ebben az évben a labdarúgó Szuperligában, a csapatok rövid téli szünetre vonultak. A szoros élmezőnyben a címvédő FCSB utolérte a listavezető Kolozsvári U-t, míg a Sepsi OSK kiszorult a legjobb hatból.

BL-főtáblás csapattal és volt kapusával is találkozik a Sepsi OSK

Rövid pihenő után az új év elején a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldöttsége törökországi edzőtáborba vonul, ahol három felkészülési mérkőzést játszik.

Megállapodott alapemberével a folytatásról a Sepsi OSK

Újabb meghatározó játékossal egyezett meg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Cosmin Matei 2026 nyaráig írt alá, az új megállapodás egy éves hosszabbítási opciót is tartalmaz.

A Galac kétszer egyenlített, mégis pont nélkül maradt a Kolozsvári CFR otthonában

Gólokban nem volt hiány a Kolozsvári CFR–Galaci Oțelul vasárnapi késő délutáni találkozón a labdarúgó Szuperliga huszonegyedik fordulójának meccsén.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!