Mindketten megérdemelték volna a győzelmet, egy-egy ponttal gazdagodtak

Székely Sport 2023. március 19., 21:36 utolsó módosítás: 2023. március 19., 21:42

Gólokban és izgalmakban gazdag döntetlent játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Bukaresti Rapid a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának nyitófordulójában, így az élen a Sepsi OSK-t nehezen legyőző Farul előnye két pont.

Élvezetes focit, látványos helyzeteket és igazi drámát hozott a CFR–Rapid találkozó Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

Gyors gólváltással kezdődött a vasárnap esti mérkőzés, a CFR Janga büntetőjével került előnybe, amire a vendégektől Kait válaszolt a 11. percben. A játékrész közepén Boateng látványos mozdulattal juttatta kapuba a labdát, így ismét a CFR-nél volt az előny, amit a szünetig meg is tartott.

A szünetet követően a Rapid sokkal agresszívebben futballozott, ez pedig hamar egyenlítésben csúcsosodott ki, a CFR nem találta az első félidőben mutatott jó játékát, és házigazdaként védekezésre kényszerült. A mérkőzés hosszabbításában mindkét fél eldönthette volna a pontok sorsát: előbb Maglica találatát les miatt a videóbíró érvénytelenítette, majd a Rapidtól Ioniță, majd Dugandzic zárhatta volna le a meccset.

Maradt a 2–2-es döntetlen, ami a Konstancai Farulnak kedvez, amelynek előnye így két pont. A következő fordulóban a Rapid fogadja a Farult, a CFR az Universitatea Craiovához látogat, míg a Sepsi OSK az FCSB-t vendégeli.