Hadilábon áll az erőnléttel, de az élmezőnyben maradna a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2023. augusztus 21., 11:50 utolsó módosítás: 2023. augusztus 21., 12:09

Miután bejutott a labdarúgó Európa Konferencia Liga rájátszásába, hazai mérkőzés vár a bajnokságban a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-ra, hétfőn az FC Hermannstadt csapatát fogadja a Szuperliga hatodik fordulójában.

Két kemény európai kupamérkőzés között a bajnokságban kell helytálljanak Ștefănescuék Fotó: Pinti Attila

A székelyföldi együttes múlt csütörtökön 1–0-ra győzött a kazah FK Aktobe otthonában a harmadik számú európai kupasorozat harmadik selejtezőkörének visszavágóján, ezzel kiharcolta a továbbjutást. A Sepsi OSK egy lépésre került a Konferencia Liga csoportkörétől, a rájátszásban a norvég Bodø/Glimt gárdájával találkozik, és csütörtökön hazai pályán kezdi a párharcot.

Ezt megelőzően viszont a bajnokságban kell helytállnia Liviu Ciobotariu vezetőedző csapatának, hétfőn 18 óra 30 perctől (élőben a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 2 csatornán) szintén házigazda lesz az FC Hermannstadt elleni mérkőzésen. A háromszékieknek a hosszú és nehéz kazahsztáni kiszállás után nem volt elég idejük előkészíteni ezt a meccset, a szakvezető elmondása szerint még azok a játékosok is érezték az utazással járó fáradtságot, akik nem játszottak az Aktobe ellen. Mint ismertette,

mindennel együtt tíz órába telt a hazaút, pénteken este értek vissza Sepsiszentgyörgyre, szombaton volt egy regeneráló edzésük, vasárnap pedig taktikai elemeket gyakoroltak, de a hiányos felkészülés ellenére a játékosok tudják, hogy mit vár el tőlük.

„Egy nagyon jó csapattal találkozunk, amely az előző szezonban egy lépésre volt attól, hogy bejusson a playoffba, mert ha nem veszik el a pontjaikat, nagy esélyük lett volna, hogy megküzdjenek az első hat helyért.

Összeszokott és stabil együttesről van szó, nagymértékben megtartotta a tavalyi keretét, amelyet tapasztalt játékosok alkotnak, ráadásul jó igazolásokat hajtottak végre ebben az évben”

– méltatta az ellenfelet a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Liviu Ciobotariu. Hozzátette, a Hermannstadt védekezésben és támadásban is jeleskedik, de a kontrákban is veszélyes, mivel gyors játékosaik vannak a széleken.

Liviu Ciobotariu közölte, a Hermannstadt védekezésben és támadásban is jeleskedik, de a kontrákban is veszélyes Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK vezetőedzője megjegyezte, elsősorban erre a mérkőzésre kell koncentráljanak, nagyon szeretnék megnyerni, mert így az élmezőnyben maradnának.

Szükségünk van a pontokra, minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk azért, hogy megszerezzük a győzelmet. Tudom, hogy nem lesz könnyű, mert a fizikai állapotunk nincs a megfelelő szinten, de vannak erőforrásaink, motiváltak vagyunk és jó a hangulat a csapatban”

– fogalmazott.

A keretben egy játékos szerepeltetése kérdéses, Cosmin Matei sérülten hagyta el a pályát Aktobéban. Ciobotariu közölte, ugyan lehet, hogy a mérkőzés kezdetéig felépül, de nem valószínű, hogy kockáztatják a játékát, mert a Bodö/Glimt elleni összecsapáson szükségük van rá.

A sajtótájékoztatón részvevő Andres Dumitrescu elmondta, természetesen érződik kicsit a fáradtság rajtuk, de profi játékosok, így ezt el kell viseljék, és lényegében ez a futball szépsége, utazni és játszani. A sepsiszentgyörgyi csapat remek szezon eleji teljesítményével kapcsolatban a fiatal balhátvéd rámutatott,

összetartó a társaság, a keretben mindenki megfelelően végzi az edzéseket, Liviu Ciobotariu érkezésével pedig nyilvánvaló, hogy fejlődött a játékuk.

Andres Dumitrescu szerint érződik kicsit a fáradtság rajtuk, de profi játékosok, így ezt el kell viseljék Fotó: Pinti Attila

Barátságos mérkőzésekkel készült a Hermannstadt

A nagyszebeni együttes vezetőedzője, Marius Măldărășanu gratulált a Sepsi OSK-nak a Konferencia Liga rájátszásába jutáshoz és sok sikert kívánt, hogy kvalifikálja magát a csoportkörbe.

„Felsőházi csapattal játszunk, amely hozzánk hasonlóan összeszokott együttest alkot, kiegyensúlyozott játékoskerettel.

Önbizalommal megyünk oda, nyerni szeretnénk, de ehhez nem szabad olyan hibákat elkövetnünk, mint legutóbb az Universitatea Craiova ellen, amikor a támadásaink után az ellenfél gyors kontrákkal veszélyeztetett, és ezekből tanulnunk kell”

– nyilatkozta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón a szakvezető.

A Hermannstadtnak is lehet egy komoly hiányzója, de a sérüléssel küszködő támadó, Daniel Paraschiv a csapattal tartott, és amennyiben a mérkőzés idejére százszázalékos állapotban lesz, pályára is léphet.

Măldărășanu közölte, váratlan volt a bajnoki szünet számukra, mert elhalasztották az FCSB elleni előző fordulóbeli mérkőzésüket, de meglátása szerint korrekt döntést hoztak, hogy segítsék az európai kupasorozatban érdekelt csapatokat.

Ez idő alatt két barátságos meccset játszottak a szintén szünetelő Kolozsvári CFR (amely a Sepsi OSK-val kellett volna találkozzon az ötödik fordulóban) és a 3. ligás Dési Minerul ellen, ezeken minden játékosnak lehetőséget adtak. A CFR elleni idegenbeli találkozón a Hermannstadt két gyors góllal komoly előnyre tett szert, de végül a hosszabbításban 3–2-re mégis kikapott, míg a Minerult hazai pályán 6–0-s kiütéses győzelemmel verték.