A Sepsi OSK az egyedüli veretlen csapat a Szuperliga mezőnyében

Zátyi Tibor 2023. augusztus 29., 11:46 utolsó módosítás: 2023. augusztus 29., 12:19

Az éllovas FCSB az Aradi UTA vendégeként elszenvedte első vereségét a labdarúgó Szuperliga hetedik játéknapján, így a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK maradt az egyedüli veretlen csapat a 2023–24-es kiírásban.

Jól muzsikál a Sepsi OSK védelme, a bajnokságban és az Európa Konferencialigában sem szenvedett vereséget a 2023–24-es idényben Fotó: Pinti Attila

A hetedik játéknap zárómeccsén, hétfőn este az FCSB nagyon korán, már a 4. percben Coman révén előnybe került, ám ez nem vette el a nagyon lelkesen játszó UTA kedvét, és negyedóra múlva büntetőből egyenlített. A vendégek idegesen fociztak, több nagy hibát is vétettek, a szünet előtt Pantea kézzel szándékosan beleütött a labdába, és mivel már volt egy sárga lapja, kiállították. A szünetet követően is az UTA akarata érvényesült a pályán, Cooper bombagóljával át is vette a vezetést. Az egyenlítést hajszoló FCSB a hajrá kezdetén kettős emberhátrányba került, miután Coman leütötte védőjét.

Az UTA 2–1-re nyert, megszerezte idei második sikerét és feljött a 12. helyre, az FCSB egy meccsel kevesebbet játszva is maradt az élen.

A bukarestiek veresége azt is jelenti, hogy a Szuperliga mezőnyében egyedül a Sepsi OSK nem hagyta el vesztesen a pályát.

A háromszékieknek két meccsük is el van halasztva, az eddig lejátszott öt találkozójukon – két győzelem, három döntetlen – kilenc pontot szereztek és a hetedik helyen állnak.

A játéknap többi találkozóján is voltak izgalmak, a Bukaresti Rapid 5–3-ra nyert az FCU Craiova vendégeként, a Kolozsvári CFR sima győzelmet aratott Botoșani ellen, míg a Farul két góllal legyőzte az Universitatea Craiovát, amely így elszenvedte szezonbeli első vereségét.

A többi találkozón döntetlen született, a Voluntari kétgólos hátrányt dolgozott le Galacon, a Dinamo és a Petrolul nem bírt egymással, míg a Hermannstadt bombatalálattal mentett pontot a Kolozsvári U ellen.

Az OSK-ra csütörtökön nagyon hosszú kiszállás (több mint 3700 km) és nehéz meccs vár, 19 órakor játssza az Európa Konferencialiga playoffkörének visszavágóját a norvég FK Bodø/Glimt otthonában – ezért is kérvényezték a Hivatásos Labdarúgóligától a Jászvásári Poli elleni meccs elhalasztását.

A Sepsi OSK Arénában múlt csütörtökön 2–2-es döntetlen született. Az EKL-ben is veretlen a Sepsi, a bolgár CSZKA Szófiát kettős győzelemmel búcsúztatta (0–2, 4–0), míg a kazah Aktobét 2–1-es összesítéssel (1–1, 0–1).

A bajnokságban jövő hétfőn lép pályára a háromszéki gárda, az Aradi UTÁ-t fogadja.