Az FC Argeș hétfőn 2–0-ra kikapott a Petrolul Ploiești otthonában a bajnokság 15. fordulójában, ez a vereség pedig végzetes volt a 36 éves szakvezető számára.
A klub igazgatótanácsa nem sokkal a mérkőzés után közleményt adott ki, amelyben Jean Vlădoiu menedzsert és Andrei Prepeliță vezetőedzőt azzal okolják, hogy kicsúszott a kezükből az irányítás, és a csapat gyenge eredményei miatt távozniuk kell.
Az indoklásban továbbá az is szerepel, hogy a szurkolók és a klubvezetés semmibe vétele nem tolerálható, valamint a szurkolók elégedetlensége és az egyre csökkenő nézőszám az igazi vészjelzés, hogy a csapat rossz irányba halad, és változásra van szükség.
A döntésük szerint az eddigi másodedző, Constantin Schumacher vezeti a továbbiakban az együttest, amely lecsúszott a 11. helyre a Szuperligában. Sajtóinformációk szerint a pitești-iek új szakvezetője Marius Croitoru lehet, aki nemrég távozott az FCU Craiova 1948 csapatától.
Andrei Prepeliță 2021 januárjától töltötte be a vezetőedzői posztot az FC Argeșnél, amellyel nagyszerű sikert ért el, hiszen az előző idényben bejutott a bajnokság felsőházi rájátszásába, illetve az elődöntőig vezette a Román Kupában.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!