Hirdetés

Szükség volt a változtatásra, de még kiszámíthatatlan az új rendszer a 3. Ligában

A Székelyudvarhelyi FC az idei szezonban is a felsőházi rájátszásban szerepel
Fotó: László Ildikó

A következő szezontól új formátumban zajlik a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság. A változtatással a szövetség azt szeretné elérni, hogy versenyképesebb legyen a 3. Liga. Megkérdeztük két székelyföldi klub álláspontját a lebonyolításról.

2025. március 26., 08:03

A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) a múlt héten tette közzé a versenykiírás módosításáról szóló döntést, miszerint a 3. Ligában érdekelt csapatok a 2025–2026-os szezontól kezdődően új formátumban játszanak. A bajnokságban továbbra is alapszakaszt és rájátszást rendeznek, azonban az idény mindkét részében lényeges változtatásokat eszközöltek, amelyekről ebben a cikkünkben részletesen beszámoltunk.

Kapcsolódó

Hirdetés

A Székely Sport megkereste két székelyföldi klub vezetőségét, akiket arról kérdeztünk, hogyan vélekednek a megváltoztatott lebonyolítási rendszerről. A Marosvásárhelyi SE-nél és a Székelyudvarhelyi FC-nél is érdekesnek tartják az új formátumot, de egyetértettek abban, hogy nem korrekt az, ahogyan a felsőházi rájátszást eltervezték.

Mészáros Alpár, a Marosvásárhelyi SE szakmai igazgatója elmondta, a harmadosztályú csapatok közül többen támogatták az új formátumot, mások elgondolkodtak rajta, de végül a szövetség eldöntötte, hogy megváltoztatja a rendszert, ami majd egy év után eldől, hogy mennyire volt hatékony vagy sem, melyek az előnyei és a hátrányai.

Az biztos, hogy nagy szükség volt a változtatásra, mert a jelenlegi lebonyolítás már nagyon unalmas lett. Úgy vélem, jobb lesz az új formátum és érdekfeszítőbb a teljes szezon, már csak azért is, mert a felsőházi rájátszásban a másik csoport első négy helyezettjével kell játszani.

Az már más kérdés, hogy milyenek lesznek az erőviszonyok, előfordulhat ugyanis, hogy a másik csoport gyengébb lesz és mivel a csapatok magukkal viszik a pontokat, az éllovas elhúzhat a többiektől” – mutatott rá Mészáros Alpár a Székely Sportnak.

Mészáros Alpár: az biztos, hogy nagy szükség volt a változtatásra, mert a jelenlegi lebonyolítás már nagyon unalmas lett •  Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi SE Galéria

Mészáros Alpár: az biztos, hogy nagy szükség volt a változtatásra, mert a jelenlegi lebonyolítás már nagyon unalmas lett
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi SE

Megjegyezte, hogy normális esetben a nulláról kellene kezdeni a play-offot, így egy új bajnokság jönne létre, és nem tartja igazságosnak azt, hogy megőrzik a pontokat az együttesek, amelyek két különböző csoportban játszottak alapszakaszban.

A bajnokság idei szezonjában az alsóházban szereplő marosvásárhelyi csapat egyértelmű célkitűzése a feljutás a következő idényben. Mészáros Alpár meglátása szerint figyelembe véve azt, hogy

a felsőházi rájátszás első helyezettjei automatikusan feljutnak a másodosztályba, valamivel egyszerűbb teljesíteni a célkitűzést, mert már nem kell lejátszani a sok osztályozó mérkőzést, ami semmiképp nem volt megfelelő.

A Marosvásárhelyi SE célja jövőre egyértelműen a feljutás •  Fotó: Haáz Vince Galéria

A Marosvásárhelyi SE célja jövőre egyértelműen a feljutás
Fotó: Haáz Vince

László Zsolt, a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere közölte, számítottak arra, hogy másképpen zajlik majd az új bajnokság és nagyobb létszámú csoportok lesznek az alapszakaszban, de azt nem tudta, hogy a felsőházban két csoportból összevonják a csapatokat és csak a másik széria legjobb négy együttese ellen kell játszani.

„Érdekes az új lebonyolítási rendszer, meglátjuk, hogy mennyire fog beválni. Próbálják felrázni a bajnokságot, hogy ne legyen ilyen egyhangú.

A lényeg azon van, hogy ne utazzunk nagy távolságokat a kiszállásokra, ami növeli a költségeket. Erősebb lesz a play-off, reméljük, hogy mi is bejutunk, de előbb az idei szezon felsőházában minél jobb eredményeket szeretnénk elérni”

– fogalmazott László Zsolt.

László Zsolt: a lényeg azon van, hogy ne utazzunk nagy távolságokat a kiszállásokra, ami növeli a költségeket •  Fotó: László Ildikó Galéria

László Zsolt: a lényeg azon van, hogy ne utazzunk nagy távolságokat a kiszállásokra, ami növeli a költségeket
Fotó: László Ildikó

Akárcsak Mészáros Alpár, a székelyudvarhelyi sportvezető is azon a véleményen van, hogy egyelőre nem lehet teljesen átlátni, hogy mennyire lesz korrekt a bajnokság, miután az alapszakaszból a csapatok magukkal viszik a pontjaikat, mert azok az együttesek, amelyek könnyebb csoportból jönnek, lehet már startból előnyből indulhatnak. „Nem biztos, hogy ez a rendszer megfelelő lesz, de előbb ki kell próbálni, ha beválik megmarad, ha nem megint változtat a szövetség” – tette hozzá.

László Zsolt kiemelte, Székelyudvarhelyen az infrastruktúra nagy kívánnivalót hagy maga után, fejlesztések szükségesek a városi stadionnál, mert hanem probléma lesz, jövőre a felsőházi rájátszásban már nem engedélyezik, hogy mérkőzéseket rendezzenek.

„Még sok a kérdőjel minden téren a jövővel kapcsolatban, de a legfontosabb az, hogy anyagi biztonságunk legyen, ami eddig is megvolt és jelenleg is biztosítva van, a lehetőségeinkhez képest pedig sokkal jobban teljesítünk” – jegyezte meg.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A magyarokat szidták az FC Argeș szurkolói

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.

Saját nevelésű fiatalok a légiósok helyén: kiderült, milyen kerettel indul a GYHK

Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.

Székelyhon

9500 lejt emeltek le egy kézdivásárhelyi lakos számlájáról SMS-es csalással

Informatikai csalás ügyében nyomoz a rendőrség, miután egy kézdivásárhelyi személy 9500 lejt veszített egy megtévesztő SMS következtében.

`
Krónika

Meloni „kirúgná” Spanyolországot Schengenből, miután több tízezer migráns özönlött el egy spanyol exklávét

A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.

Krónika

Lisszabontól Kolozsvárig két keréken – 4000 kilométert tekert Európán át a kolozsvári nőgyógyász

Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

Ahol a hírnév nem garancia: ismert nevek a harmadosztályú csapatok kispadján

Nincs garancia arra, hogy a sikeres futballista a pálya szélén is eredményes marad, amikor a profi karrierjét követően edzői karrierre vált. Sokak számára meglepő lehet, hogy milyen nagy nevek dolgoznak edzőként a harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Nagy célokat tűzött ki a Brassói Corona: szuperligás rutinnal erősített a feljutásért

Nem kíván sokáig a labdarúgó 3. Ligában maradni a Brassói Corona. A Cenk alatti együttes rutinos, Szuperligát is megjárt labdarúgókkal erősítette meg keretét, egyértelművé téve, hogy célja a mielőbbi feljutás a másodosztályba.

Magasabbra tennék a lécet: alakulóban a Kézdivásárhelyi SE új csapata

Pörgős az előszezon a Kézdivásárhelyi SE labdarúgócsapatánál, a felkészülés egyik legfontosabb feladata az új játékosok beépítése és a távozók pótlása. A 3. Liga előző két idénybeli jó teljesítménye alapján idén merészebb célokat fogalmaznak meg.

Drasztikus büntetések a 3. Ligában: évekre eltiltották az érintetteket fogadási csalásért

Súlyos ítéleteket hozott a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Petrozsényi Jiul–Vulturii Fărcășești mérkőzés ügyében. A fogadási csalás gyanúja miatt több mint 2,15 millió lejes pénzbírságot szabtak ki, több érintettet évekre eltiltottak.

A stabilitás a legfontosabb cél a Székelyudvarhelyi FC-nél

Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.

Új edzővel, átalakuló kerettel kezdi a szezont a Gyergyói VSK

Egy hete kezdte el a felkészülést a 2026–2027-es idényre a Gyergyószentmiklósi VSK labdarúgócsapata, amely már szerdán pályára lép a Román Kupában. Az együttest tapasztalt edző, korábban több élvonalbeli klubnál is dolgozó Paul Ceușan irányítja.

Romokban a brassói foci, de felcsillant a reménysugár

A viszontagságos múlttal rendelkező, többször felszámolt, majd 2024 nyarán újraalapított Brassói Corona kivívta a 3. ligás szereplés jogát. Románia egyik legnagyobb városa viszont továbbra is messze áll az élvonaltól.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Korábbi csapatához igazolt Bara Levente

A Szatmárnémeti Olimpia VSK csapatánál folytatja a székelyudvarhelyi középpályás. Bara Levente három év után újra a klub színeiben játszik.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!