A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) a múlt héten tette közzé a versenykiírás módosításáról szóló döntést, miszerint a 3. Ligában érdekelt csapatok a 2025–2026-os szezontól kezdődően új formátumban játszanak. A bajnokságban továbbra is alapszakaszt és rájátszást rendeznek, azonban az idény mindkét részében lényeges változtatásokat eszközöltek, amelyekről ebben a cikkünkben részletesen beszámoltunk.
A Székely Sport megkereste két székelyföldi klub vezetőségét, akiket arról kérdeztünk, hogyan vélekednek a megváltoztatott lebonyolítási rendszerről. A Marosvásárhelyi SE-nél és a Székelyudvarhelyi FC-nél is érdekesnek tartják az új formátumot, de egyetértettek abban, hogy nem korrekt az, ahogyan a felsőházi rájátszást eltervezték.
Mészáros Alpár, a Marosvásárhelyi SE szakmai igazgatója elmondta, a harmadosztályú csapatok közül többen támogatták az új formátumot, mások elgondolkodtak rajta, de végül a szövetség eldöntötte, hogy megváltoztatja a rendszert, ami majd egy év után eldől, hogy mennyire volt hatékony vagy sem, melyek az előnyei és a hátrányai.
Az már más kérdés, hogy milyenek lesznek az erőviszonyok, előfordulhat ugyanis, hogy a másik csoport gyengébb lesz és mivel a csapatok magukkal viszik a pontokat, az éllovas elhúzhat a többiektől” – mutatott rá Mészáros Alpár a Székely Sportnak.
Megjegyezte, hogy normális esetben a nulláról kellene kezdeni a play-offot, így egy új bajnokság jönne létre, és nem tartja igazságosnak azt, hogy megőrzik a pontokat az együttesek, amelyek két különböző csoportban játszottak alapszakaszban.
A bajnokság idei szezonjában az alsóházban szereplő marosvásárhelyi csapat egyértelmű célkitűzése a feljutás a következő idényben. Mészáros Alpár meglátása szerint figyelembe véve azt, hogy
a felsőházi rájátszás első helyezettjei automatikusan feljutnak a másodosztályba, valamivel egyszerűbb teljesíteni a célkitűzést, mert már nem kell lejátszani a sok osztályozó mérkőzést, ami semmiképp nem volt megfelelő.
László Zsolt, a Székelyudvarhelyi FC csapatmenedzsere közölte, számítottak arra, hogy másképpen zajlik majd az új bajnokság és nagyobb létszámú csoportok lesznek az alapszakaszban, de azt nem tudta, hogy a felsőházban két csoportból összevonják a csapatokat és csak a másik széria legjobb négy együttese ellen kell játszani.
„Érdekes az új lebonyolítási rendszer, meglátjuk, hogy mennyire fog beválni. Próbálják felrázni a bajnokságot, hogy ne legyen ilyen egyhangú.
– fogalmazott László Zsolt.
Akárcsak Mészáros Alpár, a székelyudvarhelyi sportvezető is azon a véleményen van, hogy egyelőre nem lehet teljesen átlátni, hogy mennyire lesz korrekt a bajnokság, miután az alapszakaszból a csapatok magukkal viszik a pontjaikat, mert azok az együttesek, amelyek könnyebb csoportból jönnek, lehet már startból előnyből indulhatnak. „Nem biztos, hogy ez a rendszer megfelelő lesz, de előbb ki kell próbálni, ha beválik megmarad, ha nem megint változtat a szövetség” – tette hozzá.
László Zsolt kiemelte, Székelyudvarhelyen az infrastruktúra nagy kívánnivalót hagy maga után, fejlesztések szükségesek a városi stadionnál, mert hanem probléma lesz, jövőre a felsőházi rájátszásban már nem engedélyezik, hogy mérkőzéseket rendezzenek.
„Még sok a kérdőjel minden téren a jövővel kapcsolatban, de a legfontosabb az, hogy anyagi biztonságunk legyen, ami eddig is megvolt és jelenleg is biztosítva van, a lehetőségeinkhez képest pedig sokkal jobban teljesítünk” – jegyezte meg.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!