Az aradi születésű játékvezető 2008-as hivatalos bemutatkozása óta olyan nagy tornákon vezetett fontos mérkőzéseket, mint a 2012-es Európa-bajnokság, a 2014-es világbajnoki selejtezők, a 2016-os és a 2020-as Eb, de a világ legnagyobb klubközi versenyének, a Bajnokok Ligájának több szakaszában is mérkőzéseket vezethetett.
2022-ben szívinfarktust szenvedett, így nagy valószínűséggel az egészségi állapota is hozzájárult ahhoz a döntéséhez, hogy visszavonuljon a középbírói pályafutásától. Továbbá az UEFA döntése, miszerint Hațegant visszaminősítik az elit kategóriából, szintén fontos szerepet játszhatott a végső döntésben.
A Golazo.ro szerint a Hațegan nemrég közölte a Román Játékvezető Bizottsággal (CCA), hogy a továbbiakban csak videóbíró szeretne maradni, mind hazai, mind nemzetközi szinten.
Ovidiu Hațegan a Szuperliga a vasárnap esti rangadójának, a Kolozsvári CFR–FCSB mérkőzés egyik videóbírója lesz.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!