Szoboszlai Dominik szerdán este még pályán volt az RB Salzburg együttesében, amely az Osztrák Kupa nyolcaddöntőjében kiütéses sikerrel (6–2) lépett túl a Rapid Wien csapatán. A magyar labdarúgó vezetőgóllal vette ki részét a kategorikus győzelemből, csütörtökön viszont már Lipcsébe utazott, hogy a német testvérklub vezetőivel véglegesítsék az átigazolást.
Késő este Fabrizio Romano sportújságíró a Szoboszlai-transzferről írt közösségi oldalán. Az olasz transzferguru úgy fogalmazott, megszületett a végleges döntés, Szoboszlai a lipcseikhez csatlakozik. A bejegyzés szerint a német klub az Arsenalt és az AC Milant megelőzve szerződteti a magyar válogatott labdarúgót.
– fogalmazott az átigazolási hírekre szakosodott Romano.
Ezt az értesülést a magyarországi sportsajtóban is megerősítették, a Nemzeti Sport információi szerint Szoboszlai Dominik leigazolását már a délutáni órákban bejelentheti a Bundesliga képviselője.
Korábban szintén Fabrizio Romano hozta nyilvánosságra, hogy az RB Leipzig nagyon közel áll a székesfehérvári szupertehetség megszerzéséhez.
A múlt heti információ, miszerint az átigazolást még karácsony előtt nyélbe üti a német és az osztrák klub, beigazolódni látszik.
Szoboszlai a LASK Linz elleni vasárnapi bajnoki után a Sky Sports érdeklődésére elismerte, hogy hamarosan távozik a Salzburgtól. Akkor azt mondta, még nem döntött arról, hol folytatja, viszont a téli szünet előtti két meccs számára az utolsó lesz az osztrákoknál.
Az RB Salzburgnak 2020-ban még egy bajnokija van hátra, a Bikák vasárnap az Wolfsberger AC-t fogadják.
A jelenleg 25 millió euróra értékelt magyar középpályás a 2017–2018-as szezon végén mutatkozott be a Salzburg felnőtt csapatában, amellyel háromszor nyerte meg az osztrák Bundesligát és két alkalommal az Osztrák Kupát, ugyanakkor a Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában is vitézkedhetett.
Az utóbbi években Szoboszlai Dominik – a Borussia Dortmundhoz távozó Erling Haaland mellett – a salzburgi bajnokcsapat reprezentatív játékosa volt.
Az elmúlt idényben a szezon legjobb labdarúgójának választották az osztrák ligában. Eddigi 82 mérkőzésén 26 gólt és 34 gólpasszt jegyzett a Mozart-városiak első számú csapatában.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!