
A névsorban olyan futballisták szerepelnek, akik sérülés vagy betegség miatt lemaradnak a kontinenstornáról, és olyanok is, akiknek a válogatottja nem jutott ki a tavaly nyárról elhalasztott Európa-bajnokságra.
Az álomcsapat kapusa a szlovén Jan Oblak, jobbhátvédje az angol Trent Alexander-Arnold, a balhátvéd a francia Theo Hernandez, a középhátvéd a spanyol Sergio Ramos és a holland Virgil van Dijk.
A jobbszélső a L'Equipe által a magyarok legjobb játékosának nevezett Szoboszlai Dominik, aki makacs szeméremcsont-gyulladása miatt december óta nem szerepelt mérkőzésen.
A balszélső a német Marco Reus, a középpálya közepén a francia Eduardo Camavinga és a szerb Sergej Milinkovic-Savic található.
A támadósorban a svéd Zlatan Ibrahimovic és a norvég Erling Haaland kapott helyet.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.
Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!