Szoboszlai duplázott, magyar siker Boszniában

Horváth Bálint Ottó 2024. október 14., 23:52 utolsó módosítás: 2024. október 14., 23:58

Megszerezte első győzelmét a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziójának idei szezonjában a magyar válogatott, a negyedik fordulóban a csapatkapitány Szoboszlai Dominik duplájával győzött Bosznia-Hercegovina vendégeként.

Szoboszlai Dominik mindkét félidőben betalált Fotó: MLSZ

A csoport harmadik helyének megszerzése, egyben a kiesés elkerülése szempontjából nagy tétje volt a hétfő esti mérkőzésnek, amelyet megelőzően a magyarok egy ponttal a bosnyákok előtt álltak.

Mindkét csapat veszélyes volt támadásban az első félidőben, de a magyar játékosok sokkal több lövéssel próbálkoztak, és a házigazdákkal ellentétben Varga Barnabás és Bolla is eltalálta a kaput, de a bosnyák hálóőr a helyén volt.

Aztán a 38. percben teljesen megérdemelten szerzett vezetést a magyar válogatott,

gyors támadás végén a csapatkapitány Szoboszlai Dominik gólra váltotta Nagy Zsolt kiváló passzát.

A hazaiaknak a szünet előtt megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, a pályafutása végén járó Edin Dzeko azonban fölé lőtt.

A második játékrész elején Nagy Zsolt büntetőt harcolt ki, amit Szoboszlai magabiztosan értékesített, ezzel

a magyarok megduplázták az előnyüket.

Ezután támadásba lendült a bosnyák együttes, ismét Dzeko veszélyeztetett, Dibusznak kellett nagyot védenie.

A hajrában tovább próbálkoztak támadásban a hazaiak, de remekül zárt a magyar védelem, így újabb komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, a végéig már nem változott az eredmény.

Magyarország 2–0-s győzelmével szinte biztosan megőrzi majd a harmadik, osztályozót jelentő helyet, de még a második pozíció elérésére is megvan az esélye, mivel pontszámban utolérte a Németország ellen 1–0-ra alulmaradt Hollandiát.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, A divízió, 3-as csoport, 4. forduló:

Bosznia-Hercegovina–Magyarország 0–2 (0–1).
Gólszerzők: Szoboszlai (38., 50., büntetőből).
Bosznia: Vasilj – Gazibegovic (Omerovic, a szünetben), Bicakcic, Katic, Kolasinac – Gigovic (Huseinbasic, 64.), Tahirovic (Saric, 79.) – Bajraktarevic, Hajradinovic (Basic, 79.), Burnic (Tabakovic, 64.) – Dzeko. Szövetségi kapitány: Sergej Barbarez.
Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Fiola – Bolla (Gera, 68.), Nikitscher, Schäfer (Nagy Á., 86.), Nagy Zs. (Szűcs, 86.) – Sallai (Gazdag, 68.), Szoboszlai – Varga B. (Ádám M., 78.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.