Az osztrák bajnok kedvező helyzetből várta a szerda esti visszavágót, mivel egy hete 2–1-re verte idegenben a Maccabi Tel-Avivot. Az izraeliek a második meccsen sem tudták tartani a lépést a magyar válogatott középpályás alakulatával, amely 5–2-es összesítéssel jutott főtáblára.
Akárcsak múlt héten, Szoboszlai Dominik ezúttal is büntetőből vette be a Maccabi kapuját, a Salzburgtól ugyanakkor a zambiai Patson Daka duplázott a visszavágón.
Szoboszlaiék tavaly is a BL-csoportkörben szerepeltek, a magyar pontrúgás-specialista öt mérkőzésen kapott kezdőként lehetőséget az elitsorozat főtábláján.
Amikor a 19 éves Szoboszlai augusztus végén bejelentette, hogy Salzburgban marad, azt nyilatkozta, szeretné bebizonyítani, hogy még egyszer képesek jó szezont futni a BL-ben, és a továbbjutást sem zárta ki.
Szerdán további két mérkőzést rendeztek. A román válogatott Nicolae Stanciuval a soraiban a Sparta Prága sokáig továbbjutásra állt a Midtjylland otthonában, de a dánok egy nagy hajrával nagy különbségű győzelmet arattak és bekerültek a legjobb 32 közé.
A másik párharcban az FK Krasznodar kettős sikerrel búcsúztatta a PAOK-ot.
Ezzel teljes a főtábla mezőnye, a sorsolást csütörtökön 18 órától tartják Nyonban.
UEFA Bajnokok Ligája, selejtező
Rájátszás, visszavágók
RB Salzburg (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 3–1 (2–1)
Gólszerzők: Daka (16., 68.), Szoboszlai (45+4., büntetőből), ill. Karzev (30.)
Továbbjutott a Salzburg kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
FC Midtjylland (dán)–Slavia Prága (cseh) 4–1 (0–1)
Gólszerzők: Kaba (65), Scholz (84., büntetőből), Onyeka (88.), Dreyer (90+1.), ill. Olayinka (3.)
Továbbjutott a Midtjylland, 4–1-es összesítéssel
PAOK (görög)–FK Krasznodar (orosz) 1–2 (0–0)
Gólszerzők: el-Kaduri (77.), ill. Mihalidisz (73., öngól), Cabella (78.)
Továbbjutott a Krasznodar, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!