Ovidiu Hațegan vasárnap este infarktust szenvedett, gyors beavatkozásra volt szüksége, amelyet a temesvári kórházban végeztek el.
Az aradi sípmester otthon tartózkodott, egy nagyon erős fájdalmat érzett mellkasában. Mindez azt követően történt, hogy végzett napi fizikai edzésével. Hațegant az aradi sürgősségi osztályon vizsgálták meg, innen szállították át a temesvári kórházba, miután nem szűntek fájdalmai.
A műtétet követően a játékvezető jól volt, beszélgetett a családjával és az orvosokkal. Az információk szerint ezen a héten még megfigyelésre benn marad az egészségügyi egységben.
A 41 éves FIFA-játékvezetőnek nagy esélye volt, hogy ott legyen a katari világbajnokságon, a szűkített keret taja, a húszas bírói listán szerepel – ebből tízen utazhatnak a tornára.
Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.
Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!