Szinte megfizetett a nagy hibákért a Székelyudvarhelyi FC

Zátyi Tibor 2024. szeptember 27., 19:57 utolsó módosítás: 2024. szeptember 27., 20:36

Izgalmas, fordulatos mérkőzést játszott a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga ötödik játéknapján, a 6-os csoport éllovasával, a CSO Băicoi-jal úgy végzett 2–2-re, hogy mindegyik gólt nagy hiba előzte meg.

Látványos összecsapást láthattak pénteken délután a kilátogató nézők Fotó: László Ildikó

Habár a vendégek kezdtek aktívabban, a nagy helyzeteket a hazaiak hagyták ki, vagy bravúrral védte Băicoi kapusa: Bara mintegy harminc méterről zúdított kapura, aztán Berkeczi ismételt közelről egy szögletet követően, végül Ronai lefordulást követően próbálkozott, sikertelenül, mindegyiket hárította Toilă.

A nagy meleg miatt a játékrész felénél ivószünetet tartott a játékvezető, az újrakezdés után pedig parádés gólnak lehetett szemtanúja a mintegy háromszáz néző:

Simó szerzett labdát a saját térfelén és a kapujából kijött Toilă felett emelt az üres kapuba.

Innentől még jobban a hazaiak akarata érvényesült a pályán, ám elég volt egy védelmi hiba és rögtön egyenlített az ellenfél, egy felszabadítás helyett Sanduhoz került a labda és 12 méterről a kapuba lőtt.

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Pár perccel később Gavîrliță szabadrúgásból válaszolhatott volna, ám Toilă nagyot vetődve kiütötte a labdát, Bálint ismétlését pedig blokkolták.

A szünetet követően sokáig eseménytelenül telt a meccs, egészen az 58. percig, amikor Toma távoli lövése épp jó lett volna Jakabnak, de beleért fejjel Gergely, így a labda a keresztlécen csattant. Innen ismét felpörögtek az események, a hazaiak részéről Bara előtt adódott két nagy lehetőség, de nem tudta legyőzni a kapust.

A meccs hajrájához érkezve egyre nagyobb lett a feszültség a pályán, a vendégek az időhúzással voltak elfoglalva, illetve a játékvezető döntéseinek megkérdőjelezésével, így nagyon töredezetté vált a játék. A csattanó azonban még ezután következett, egy kapushiba is kellett hozzá, a 87. percben Jakab kiejtette kezéből a beívelt labdát, Brăilă pedig élt is a lehetőséggel.

Mindent egy lapra feltéve támadt az SZFC, és végül meglett ennek a gyümölcse,

a hosszabbítás 3. percében büntetőt harcolt ki, kezezés miatt ítéltek 11-est, amit Gavîrliță magabiztosan értékesített, egy pontot sikerült otthon tartani.

Ezt a mérkőzést is kihagyta az SZFC egyik legjobbja, Györgyi Arthur, aki nem játszik a következő bajnokin sem, amikor a csapat jövő szombaton a Brassói Kids Tâmpa vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 5. forduló
Székelyudvarhelyi FC–CSO Băicoi 2–2 (1–1)
gólszerző Simó (25.), Gavîrliță (90+3., 11-esből), illetve Sandu (33.), Brăilă (87.).
SZFC: Jakab – Kovács (Hadnagy, 85.), Gergely, Berkeczi, Göndör, Bara (Biró, 85.), Ronai (Marosi, 61.), Bálint, Simó, Lázár (Botorok, 71.), Gavîrliță. Vezetőedző: Demény Norbert.