 
                                        
                    Az udvarhelyi csapat vezetőedzője, Florin Stângă nagyon nehéz mérkőzésre számít. „Az ellenfelünknek több tapasztalt játékosa is van a keretben, hazai pályán nagyon jól és agresszíven szoktak játszani. A három pontért utazunk el, de ahhoz, hogy megszerezzük a győzelmet, tökéletesen kell játszanunk” – mondta a tréner. Hozzátette, a keret nem teljes, Țepeș és Negotei hiányzik.
Jövő héten Hargita megyei párharcot rendeznek a Román Kupa harmadik fordulójában, október 6-án, kedden 14.30-tól a Székelyudvarhelyi FC a 2. ligás FK Csíkszeredát fogadja a sétatéri stadionban.
Szívből remélem, hogy a fiúk élvezni fogják ezt a nem mindennapi lehetőséget és a győzelemért fognak harcolni, hogy történelmet írhassunk” – nyilatkozta Florin Stângă.
A harmadosztályú bajnokságban az 5-ös csoport harmadik székelyföldi csapata, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. nehéz mérkőzés előtt áll, pénteken 15 órakor az éllovas Brassói Corona vendége lesz.
A 9. csoportban a Maros megyei együttesek Fehér megyében játszanak, a Szászrégeni Avântul Kudzsiron, míg a Nyárádtői Unirea Gyulafehérváron lép pályára, mindkét találkozó szombaton 15 órakor kezdődik.
 
                        Csíkszeredába látogatott Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke, aki a Hargita–Heves Sportbaráti Találkozó díszvendégeként méltatta a székelyföldi futball fejlődését és a magyar–román sportszakmai együttműködést.
 
                        Mérsékelt sajtóvisszhangot generált a székelyföldi kuparangadó, a román sajtó inkább a meccs előtti összefogást és a futballünnepet kihangsúlyozó nyilatkozatokkal foglalkozott. Ezekre közleményben reagált az FK Csíkszereda.
 
                        Elviselhetetlen szagok terjedése miatt tettek bejelentést kedden a székelyudvarhelyi helyi rendőrségen, a helyszínre érkező hatóságok pedig egy elhunytra és vele lévő fogyatékkal élő gyerekére akadtak a Függetlenség utcában.
 
                        Négy országos szakszervezeti szövetség több ezer tagja tüntetett szerda délelőtt a bukaresti kormánypalota előtti téren a megszorító intézkedések ellen.
 
                        Az elárasztott parajdi sóbányát aligha lehet megmenteni, de nem hiába hívják a Parajdot is magába foglaló kisrégiót Sóvidéknek: újabb sóbányákat és sóba vájt turisztikai létesítményeket lehet kialakítani.
 
                        Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!