A bukaresti csapat hétfőn este 2–1-re nyert a Sepsi OSK otthonában a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának második fordulójához tartozó mérkőzésen.
A fővárosi szurkolók nagy számban érkeztek a Sepsi OSK Arénába, több mint négyszázan voltak, több tízen azonban nem jutottak be, mivel már nem maradt hely számukra a vendégszektorban.
Az FCSB szurkolótábora a meccs folyamán leginkább a csapat biztatásával volt elfoglalva, viszont nem távozhattak balhé nélkül, komoly károkat okoztak a stadion illemhelyén, ahol szétverték a berendezést, vélhetően így állva bosszút azért, hogy társaikat nem engedték be az arénába.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Emlékezetes fordítással biztosította be történelmi ezüstérmét az FK Csíkszereda női csapata: a Temesvári Poli elleni hazai győzelem után eldőlt, hogy a székelyföldiek nemzetközi kupasorozatban indulhatnak.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.
Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!