Hirdetés

Az FCSB nyerte az idegek harcát, elvitte a pontokat Sepsiszentgyörgyről

Florinel Coman gólja döntötte el a meccset
Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

2023. április 03., 22:32

A labdarúgó Szuperliga felsőházának második mérkőzésén is 2–1-es vereséget szenvedett a Sepsi OSK, hétfőn este izgalmas, helyzetekben gazdag mérkőzésen hiába szerzett vezetést, végül kikapott a pragmatikus FCSB-től.

2023. április 03., 22:32

Telt ház előtt jó iramban kezdődött a mérkőzés, az FSCB kisebb helyzeteket alakított ki, az első OSK-támadás végén pedig Aganovic lövése a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret. Támadásban maradt a Sepsi, és meg is szerezte a vezetést, egy oldalbedobást követően Aganovichoz került a labda, Ștefănescunak passzolt, aki átvétel után lőtt, a játékszer Radunovic lábán megpattanva került a kapuba.

Sokáig nem élvezhette a vezetést a házigazda, hiszen az FCSB rögtön egyenlített, a Sepsi védelme hibázott, nem működött a lescsapda, így az egyedül maradt Compagno átemelte a labdát Niczuly felett a hálóba. A házigazda pedig tovább támadott, Aganovic lapos lövése viszont csemege volt Târnovanunak, majd Păunnak készítették le szépen a labdát, de ziccerben eleresztett lövése csúnyán fölément. Az FCSB pedig rögtön válaszolt, Radunovic ugratta ki nagyszerűen Florinel Comant, aki a tizenhatos jobb oldalán betörve kilőtte a bal alsót, a 19. percben 2–1-re vezetett a vendég együttes.

Hirdetés

Az iramot nem vette vissza a korai góleső, a közönség kitartó szurkolása által hajtott hazaiak szinte egyenlítettek, ám a 29. percben Păun erős lövését Târnovanu kitornázta a bal felsőből. A továbbiakban az FCSB kemény belépőkkel állította meg a Sepsi támadásait, illetve Sebastian Colțescu játékvezető pár, értelmezhetetlen döntése borzolta a kedélyeket.

A második félidőre csak a zuhogó eső és a hazai szurkolók kitartása maradt meg az első játékrészből, a játék nagyon töredezetté vált, a labdarúgók egyre idegesebbek lettek a pályán, de a sárga lapos figyelmeztetések rendre elmaradtak. Az első negyedórát az FCSB uralta, az OSK pedig nagyon nehezen tudott építkezni. Egészen a 64. percig, amikor az első komolyabb támadásból sikerült egyenlíteni, ám Safranko találatát hosszas videóbírózás után les miatt Colțescu érvénytelenítette.

Az FCSB pedig megelégedett vékony előnyének megőrzésével, és folyamatosan a játék lassítására törekedett, a játékvezető pedig nem büntette az időt húzó labdarúgókat. A 79. percben ismét Târnovanu került főszerepbe, Papa 16-ról leadott lövését védte bravúrral. Az OSK próbált egyenlíteni, de ezen az estén csak ennyire futotta, egygólos vereséget szenvedett.

Az FCSB kispadján győzelemmel mutatkozott be a ciprusi Eliasz Haralambusz, a bajnoki címért folytatott harc pedig szorosabb lett, mivel a Farul és a CFR is döntetlent játszott a második játéknapon.

A Sepsi legközelebb csütörtökön 18 órától játszik, a Román Kupa negyeddöntőjében a CS Mioveni-t fogadja, majd jövő hétfőn a rájátszás 3. fordulójában ismét hazai pályán focizik, a Bukaresti Rapid látogat Sepsiszentgyörgyre.

Labdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 2. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCSB 1–2 (1–2)
gólszerző Ștefănescu (6.), illetve Compagno (8.), Coman (19.)
Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Bălaşa, Ninaj, Dimitrov – Rodriguez (Papa, ), Păun, Aganovic – Ştefănescu, Tudorie (Rondon, ), Safranko. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Edjouma, Şut, Olaru – Coman, Compagno, Cordea. Vezetőedző: Eliasz Haralambusz.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház, 2. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, rájátszás, felsőház

Konstancai Farul:
Kolozsvári CFR:
FCSB:
Universitatea Craiova:
Bukaresti Rapid:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK:
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Szorul a hurok: a riválisok könyörtelenül megbüntették a Sepsi OSK botlását (videóval)

Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.

A Maior testvérpár hátát nézte a Hargita Rali mezőnye

Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Orbán Viktor nem ül be a parlamentbe: „rám most a nemzeti oldal újjászervezésében van szükségünk”

Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez a Craiova

Fontos három pontot szerzett idegenben a Universitatea Craiova, amely 1–0-ra legyőzte az FC Argeș együttesét a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Döntetlen a kiesési rangadón, az élvonaltól búcsúzó Metaloglobus magával ránthatja a Sloboziát is

A labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában hétfőn délután 1–1-es döntetlent játszott egymással a Bukaresti Metaloglobus és az Unirea Slobozia. A fővárosiak ezzel matematikailag is búcsúztak az élvonaltól, míg ellenfelük továbbra is kieső helyen áll.

Egyetlen büntető döntött a kolozsvári rangadón, botlott az éllovas

Szoros csatát hozott a kolozsvári derbi, amelyet a CFR egy büntetőből szerzett góllal nyert meg. A sikerrel felzárkózott az élmezőnyhöz, miközben az éllovas helyzete is meginghat a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Ilyés Róbert bátrabb játékot várt volna csapatától

Egy pontot szerzett a nagyszebeni kiszállásán az FK Csíkszereda, ami akár még sokat is érhet a végelszámolásnál. Ilyés Róbert vezetőedző az eredménnyel elégedett, a mutatott játékkal viszont már kevésbé.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

A májálisozást az FK Csíkszereda–FCSB meccsel lehet lezárni

Elkészítettek a labdarúgó Szuperliga 7. fordulójának menetrendjét. Ez május 1-jén kezdődik, rögtön az alsóházi FK Csíkszereda–FCSB összecsapással.

Kissé fellélegezhet a nagyszebeni csapat a csíkiak elleni meccs előtt

Komoly anyagi gondokkal küszködik az FC Hermannstadt, a játékosoknak több havi fizetéssel tartoznak, ketten emiatt távoztak a csapattól. A vezetőség viszont gyorsan lépett, így kissé lenyugodtak a kedélyek az FK Csíkszereda elleni kiesési rangadó előtt.

Olcsó lett a rasszizmus: vékony büntetést kaptak cigányozásért

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága meglehetősen enyhe szankciót szabott ki a vasárnap esti Universitatea Craiova–Rapid közti, 1–0-ban végződött találkozón kihelyezett rasszista transzparensek miatt.

Újabb lépést tehet az FK Csíkszereda a bennmaradás felé

Folytatódik a bennmaradásért folytatott harc: az FK Csíkszereda pénteken Nagyszebenben lép pályára a Szuperliga alsóházi rájátszásában, ahol egy győzelem hatalmas lépést jelentene az élvonalbeli tagság megőrzése felé.

Másfél hónap után lelépett az FCSB edzője

Nagyon rövid ideig tartott Mirel Rădoi mandátuma az FCSB élén, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában érdekelt bajnoki címvédő ismét vezetőedző nélkül maradt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!