A Kolozsvári U-t fogadja hazai pályán az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 12. fordulójában, a találkozót szombaton délután a Városi Stadionban rendezik. A piros-feketék ugyan négy bajnoki óta veretlenek, de eddig mindannyiszor döntetlennel zártak, így továbbra is várat magára az első élvonalbeli győzelem.
Ilyés Róbert vezetőedző bíztatónak találja a legutóbbi, Aradi UTA elleni idegenbeli mérkőzésüket. „Pontot tudtunk rabolni egy olyan csapattól, akinél még nem nyert senki, ez mindenképpen pozitívum számunkra. Természetesen van, amit még javítsunk a játékunkon, de úgy gondolom, hogy a héten jól készültünk, és várjuk a kolozsváriak elleni mérkőzést, hogy jó játékkal bizonyíthassunk hazai pályán” – fejtette ki a szakvezető.
Elmondása szerint az ellenfél stílusát elég nehezen lehet kielemezni, mivel mérkőzés közben is többször meg tudják változtatni a játékrendszerüket. „Olyan rutinos csapatról beszélünk, amelyiknek több válogatott mérkőzése is van, egy olyan edző vezetésével, akit nagyon tisztelek. A játékuk alapján egy olyan csapat, akik nagyjából mindenkit sikerül felülmúlniuk labdabirtoklásban, de remélem, hogy a hazai előnyünket ki tudjuk használni, és szeretnénk egy jó meccset játszani” – mondta Ilyés Róbert.
Az elmúlt héten a játékosok hozzáállását kritizálta a vezetőedző, erre reagálva így fogalmazott:
– tette hozzá a tréner.
A középpályás Bödő Efraim Zoltán a veretlenségi sorozatban lát kapaszkodót: „Az, hogy négy meccse nem veszítettünk, ez egy nagyon pozitív dolog. A legutóbbi Aradi UTA elleni meccsünkön gólt sem kaptunk. Ezúttal a hazai pálya segítségével reméljük, hogy egy győzelmet is magunk mögött tudhatunk” – mondta a játékos.
A brazil Anderson Ceara szerint a csapat teljesítménye fokozatosan javul. „Öt mérkőzést elvesztettünk, ötöt döntetlenre hoztunk. Folyamatosan fejlődünk a bajnokságban, és úgy hiszem, hogy ha a következő meccsen megszerezzük a három pontot, akkor lendületbe jövünk, és feljebb lépünk a tabellán” – fejtette ki. Saját felkészüléséről elmondta a tőle telhető legjobbat szeretné nyújtani.
– mondta Anderson.
Az FK Csíkszereda és a Kolozsvári U eddig háromszor találkozott a másodosztályban, mindig Csíkszeredában. A mérleg kedvező: két győzelem és egy döntetlen született, az egyetemisták egyszer sem tudták legyőzni a székelyföldi együttest. Az első találkozó 2019-ben 1–1-re végződött, majd 2020-ban 2–1-re, egy évvel később pedig 3–1-re nyert az FK. Bár kevés a közös meccs, a statisztika egyértelműen a piros-feketék fölényét mutatja.
A kolozsvári szurkolótábor hírhedt a szélsőséges megnyilvánulásairól. Ultracsoportjaik látványos koreográfiákkal és pirotechnikával kísérik csapatukat, de gyakran erőszakos cselekményekkel is hírbe kerültek. Korábban Csíkszeredában is balhéztak, és több beszámoló szerint magyar fiatalokat támadtak meg pusztán azért, mert magyarul beszéltek.
A találkozó szombaton 15 órakor kezdődik, élőben a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 közvetíti.
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Új vezetőedzővel, hat nyári igazolással és a tavaly megszerzett élvonalbeli tapasztalattal vág neki a román labdarúgó Szuperligának a csíki együttes, amely hétfőn este Aradon, az újonc Corvinul ideiglenes otthonában kezdi meg a pontvadászatot.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!