Szalai stílusosan búcsúzik, pazar góljával a magyarok legyőzték a németeket

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 23., 23:50 utolsó módosítás: 2022. szeptember 24., 00:00

Tovább tudta fokozni egészen elképesztő teljesítményét a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában. A visszavonuló csapatkapitány, Szalai Ádám találatával idegenben győzte le a németeket, és biztosan bennmaradt a legjobbak között.

Fotó: MTI/Ilyés Tibor

Csoportelsőként lépett pályára pénteken este Lipcsében a második helyezett németek ellen a magyar válogatott a Nemzetek Ligája A divíziója 3. csoportjának 5. fordulójában.

Ahogyan arra számítani lehetett, a német együttes volt fölényben, de az első negyedórában helyzetet nem tudott kialakítani. A magyarok egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, olyannyira nem, hogy

a 17. percben Szoboszlai szöglete után a csapatkapitány, a válogatottban utolsó előtti mérkőzését játszó Szalai Ádám (aki szerdán bejelentette visszavonulását) szenzációs sarokmozdulattal megszerezte a vezetést.

A németek támadásai ezentúl sem vezettek eredményre, sőt a magyar csapat volt közelebb az újabb gólhoz, Gazdag azonban nem tudott élni a nagy lehetőségével. Aztán a szünethez közeledve Gulácsinak is volt dolga, Müller fejesét kellett védenie.

Jóval veszélyesebbek voltak a hazaiak a második félidő elején, amikor nem volt a helyzet magaslatán a magyar védelem, Sané helyzeténél nagyot hárított a magyar kapus, Kimmich lökete pedig az oldalhálóba vágódott. A magyarok beszorultak ugyan a saját térfelükre, de a 72. percben megvolt az esélyük az előnyük növelésére, Ádám Martin lövésére Ter Stegen odaért.

A hajrában lezárhatták volna a magyar játékosok, de Kleinheisler kihagyta a ziccert, rögtön ezután pedig a németeknek nagy egyenlítési lehetőségük volt, Kimmich ezúttal sem találta el a kaput.

A magyar válogatott megőrizte az előnyét, ezzel újabb hangzatos győzelmet ért el, és az utolsó forduló eredményétől függetlenül biztosan bennmaradt az A divízióban.

A hétfői, olaszok elleni budapesti mérkőzésen pedig a négyes döntőbe jutás lesz a tét, ehhez egy döntetlen is elegendő.