Szalai Ádám 2009. február 11-én mutatkozott be a magyar válogatottban egy Izrael elleni barátságos találkozón, Erwin Koeman szövetségi kapitány irányítása alatt. Az első gólját San Marinónak lőtte, akkor rögtön mesterhármasig jutott, legutóbb pedig tavaly, szeptember 8-án az Andorra elleni világbajnoki selejtezőn volt eredményes. Karrierje során 84 alkalommal húzta magára a címeres mezt, ezalatt 25-ször talált be, illetve 5 gólpasszt osztott ki.
Amennyiben a maradék két Nemzetek Ligája-mérkőzésen is pályára lép, akkor azzal a 86 szerepléssel Grosics Gyulával holtversenyben a 7. legtöbbszörös válogatott játékosa lesz a magyar labdarúgás történelmének.
– jelentette ki Szalai.
A csapatkapitány után kifejtette véleményét a nemzeti csapat szövetségi kapitánya is, Marco Rossi.
„Nagyon szomorú voltam, amikor Szalai Ádám közölte velem a döntését. Természetesen megértjük és tiszteletben tartjuk, de szeretném, ha mindenki tudná, hogy egy igazi vezéregyéniséget veszít el a válogatott. Nagyon nehéz lesz őt pótolni, de menni kell tovább. Én úgy érzem a jelenlegi keretben van egy személy, aki megfelelően helyettesítheti, de ehhez még idő kell” – mondta el az olasz szakember.
Magyarország legközelebb pénteken lép pályára Németország otthonában, az összecsapást 21 óra 45 perctől rendezik. Két mérkőzéssel a csoportkör vége előtt a magyarok az A divízió 3. csoportjában az első helyen állnak, egy ponttal a németek előtt, megelőzve két egységgel az olaszokat és öttel az angolokat.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az erdélyi magyarok elsöprő többsége Orbán Viktort és a kormánypártokat támogatja – jelentette ki Kelemen Hunor az áprilisi országgyűlési választások kapcsán.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!