A múlt pénteken rendezett 2. ligás mérkőzésen számtalan incidens történt, a Steaua szurkolói előbb petárdákkal és pirotechnikai eszközökkel megdobálták a hazai drukkereket, majd összecsaptak a rendfenntartókkal is. A fegyelmi bizottság súlyos büntetéseket rótt ki a két csapatra.
A házigazda Dinamo két hazai meccsét nem rendezheti saját stadionjában, továbbá 15 ezer lejes pénzbüntetést kell majd kifizessen a szövetség kasszájába. A Steaua súlyosabb büntetést kapott, amellett,
hogy 83 750 lejt kell befizessen, a következő négy hazai meccsét nem rendezheti a Ghencea stadionban.
Emellett a fővárosi csendőrség 125 ezer lejnyi büntetést osztott ki az „örökrangadót” követően.
A 2. Liga hatodik fordulójában rendezett mérkőzést a Steaua 2–1-re nyerte a Nemzeti Arénában.
A Steauát bő egy héttel ezelőtt már megbüntette a fegyelmi bizottság, az FK Csíkszereda ellen 4–0-ra elveszített mérkőzésen a bukaresti csapat szurkolói elsősorban magyarellenes megnyilvánulásaival hívták fel magukra a figyelmet, de szidták a sajtót, a saját tábornokaikat, gyakorlatilag mindenkit. Akkor 7500 lejes pénzbírságot kapott a Steaua.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!