Az első sportigazgatói (Sports Director) tanfolyamot az FRF a belgiumi székhelyű Double Pass nevű társasággal közösen szervezte. A Double Pass és az FRF közötti együttműködés 2022-ben indult, célja pedig az, hogy különböző célcsoportok képzésével bekapcsolódjon a romániai futball fejlődésébe.
„A Double Passnál az a meggyőződés motivál bennünket, hogy a menedzserek kulcsszerepet játszanak a sportág jövőjének alakításában” – mondta Hans Vander Elst, a Double Pass futballért felelős igazgatója. „Ez a program az FRF-fel való hosszú távú együttműködés bizonyítéka, és közös elképzelésünk, hogy erős sportigazgatói csapatot építsünk ki”
– tette hozzá Koen Put, a Double Pass vezérigazgatója.
„Ez csak a kezdete annak a tartós oktatási szemléletnek, amely a következő években bővülni fog, hozzájárulva ezzel a román futball professzionalizálásához és teljesítményének növeléséhez” – mondta Vlad Munteanu, az FRF projektmenedzsere.
A diplomaosztó ünnepség Bukarestben, a Casa Fotbaluluiban, zajlott, és ezen Bruno Cheyrou volt francia válogatott és Marcel Schaffer, az RB Leipzig vezérigazgatója is részt vett, ők a sportigazgatók szerepéről beszéltek.
Az első futball-sportigazgató kurzus végzősei: Marius Bilașco (Kolozsvári CFR), Hadnagy Attila (Sepsi OSK), Jáskó Zoltán (Konstancai Farul), Ionuț Luțu (FCSB), Gabriel Giurgiu (Kolozsvári U), Paul Pintilie (Petrolul Ploiești), Cristian Sîrghi (Oțelul Galați), Radu Neguț (Nagyszebeni FC Hermannstadt), Florin Costea (FCU Craiova 1948 SA), Daniel Șchiopu (FC Botoșani), Cosmin Mihăilescu (Bukaresti Dinamo), Florin Cernat (FC Voluntari), Silviu Bogdan (Craiovai U), Mugurel Cornățeanu (Jászvásári Poli), Decebal Grădinariu (UTA), Sorin Boiangiu (FC Argeș), Daniel Mahu Moissi (Ceahlăul Piatra Neamț), Marian Nohai (Unirea Slobozia), Cseke Szilárd (FK Csíkszereda), Alexandru Băcanu (FC Buzău), Daniel Sandu (FC Rapid), Claudiu Keșeru (korábbi válogatott), Gabriel Tamaș (volt válogatott), Viorel Moldovan (volt válogatott), Cosmin Moți (korábbi válogatott), Daniel Niculae (korábbi válogatott).
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!