A háromszéki csapat továbbra is kritikus helyzetben van: két fordulóval a vége előtt még mindig nyeretlen a rájátszásban, és a kiesés szélén áll. László Csaba vezetőedző tanítványai számára csak a maximális pontszerzés jelenthet biztos menekülőutat – ehhez viszont a hátralévő mindkét meccset meg kell nyerniük és a többi találkozón is számukra kedvező eredmény kell szülessen.
A feladat most még nehezebb lett, ugyanis Denis Haruț nélkül kell pályára lépniük. A 26 éves védő a hét közepén bokasérülést szenvedett, amely – bár műtétet nem igényel – így is többhetes kihagyással jár.
„Van egy jó, meg egy rossz hírünk. Szerencsére nem volt szükség térdműtétre Haruț esetében, azonban a bokaízületnél a röntgennel kimutatott törés mellett két szalagszakadás is látható” – közölte Gheorghe Popa, a Sepsi OSK csapatorvosa.
Az előzetes becslések szerint 20–25 napos kényszerpihenő vár a tapasztalt védőre, akire ezt követően rehabilitációs munka vár, így a szezon további részében már nem számíthat rá a szakmai stáb.
Denis Haruț az idény során 31 tétmérkőzésen lépett pályára Sepsi-mezben, és öt gólt, valamint egy gólpasszt jegyzett, ezzel az egyik legmeghatározóbb teljesítményt nyújtotta a csapatban.
Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.
Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.
Több ezren tüntettek csütörtök este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan vezette kormány ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.
Sokkoló eset történt az Egyesült Államokban: Pennsylvania államban egy 11 éves fiú lelőtte az apját, miután az elvette tőle a játékkonzolját.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!