Sokba került a városi derbi elvesztése az ASA-nak

Horváth Bálint Ottó 2023. november 13., 10:02 utolsó módosítás: 2023. november 13., 10:10

Alig egy fordulóig volt az élen a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjának 1-es szériájában a Marosvásárhelyi ASA. A hétvégi 10. fordulóban ugyanis elbukta az Atletic elleni városi derbit, így lecsúszott a harmadik helyre a tabellán.

Hazai pályán kaptak ki, az első helyről lecsúsztak a harmadikra a piros-kékek. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az 1-es szériában az éllovas Marosludasnak nem okozott gondot a sereghajtó Segesvár legyőzése, hazai pályán három gólos győzelmet arattak. Előnyük hat pont a címvédő, ám egy meccsel kevesebbet játszó Radnóti SK előtt, amely 2–0-ra nyert Mezőrücsön, ezzel megelőzte ellenfelét, és feljött a második helyre. A mezőségiek dobogós helye pedig veszélybe került, miután a két dicsőszentmártoni együttes találkozóján az A&A Grup bizonyult jobbnak a Chimicánál, és egy pontra megközelítette.

1

Marosvásárhelyi városi rangadót rendeztek a 2-es szériában, amelyen a játéknap előtt élen álló ASA az Atletic-ket fogadta. A vendégek kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben, és bár a piros-kékek a szünet után szorossá tették az eredményt, végül 3–2-re mégis alulmaradtak. Ez a vereség sokba került az ASA-nak, hiszen lecsúszott a harmadik helyre, éppen az Atletic mögé, míg Marosszentkirály-Náznánfalva visszavette a listavezető pozíciót, miután otthon fölényesen győzte le Magyaró csapatát.