Hirdetés

Sokan kritizálták, bajnoki címmel vágott vissza Dan Petrescu

Így ünnepelte az újabb bajnoki címet a Kolozsvári CFR
Fotó: Kolozsvári CFR Facebook oldala

2022. május 16., 12:45

A Kolozsvári CFR idén is a legjobbnak bizonyult, zsinórban az ötödik, összességében a nyolcadik bajnoki címét nyerte meg a labdarúgó 1. Ligában. Vasárnap este hazai pályán győztek az Universitatea Craiova ellen, ezzel biztossá vált az elsőségük.

2022. május 16., 12:45

Tavaly augusztus végén vette át újból a kolozsvári csapat irányítását Dan Petrescu – amikor Marius Șumudicát váltotta a kispadon – és menedzserként már a hatodik aranyérmét gyűjtötte be a hazai labdarúgásban. Ennél többet csak Nicolae Dumitru tudott elérni, szám szerint hetet.

Amikor visszatértem a csapathoz azt mondtam, hogy a bajnoki címet nem az edző nyeri, ő csak elbukni tudja. Köszönjük a rengeteg támogatást és segítséget, amit a szurkolóinktól kaptunk. Hatalmas érdemük van ebben a sikerben” – mondta a román szakember.

Megemlítette azt is, hogy az Universitatea Craiova elleni mérkőzés nagyon nehéz volt, hiszen a vendégek a legerősebb csapatot küldték pályára, ráadásul hét erős, magas védővel álltak ki, akik nagyon veszélyesek a pontrúgásoknál. A bekapott gól nagyon bosszantotta, mivel éppen akkor szeretett volna cserélni.

Kapcsolódó

„A következő pár nap az ünneplésről fog szólni, viszont az FCSB elleni mérkőzést – amelynek már nem lesz tétje – mindenképpen szeretnénk megnyerni, komolyan vesszük és megpróbálunk maximálisan felkészülni. Mi nem szeretünk veszíteni” – folytatta Petrescu.

„Nyertem az Urziceni és a CFR csapatával is, de ezt hajlamosak gyorsan elfelejteni. Úgy gondolom sokat tettem a román labdarúgásért, most is folyamatosan azon dolgozom, hogy boldoggá tegyem az embereket. Nem érdemlem ezt a bánásmódot, amit Romániában kapok” – reagált az 54 éves vezetőedző az őt ért kritikákra.

Hirdetés

A vasárnap esti mérkőzés után megszólalt a kincses városi együttes csapatkapitánya is, Mario Camora. A rutinos védő gratulált a többi csapatnak, azonban külön kitért arra, hogy

idén is öregnek nevezték a keretet és több játékosukat, ez pedig rengeteg erőt és motivációt adott számukra. Nem adták fel két vereség után sem és folyamatosan azon dolgoztak, hogy megőrizzék az előnyüket. Ahhoz pedig kétség sem férhet, hogy jövőre is az első helyet célozzák meg.

„Szeretnék gratulálni a fiúknak, az edzői stábnak, a szurkolóknak és mindenkinek, aki hozzásegítette a csapatot a bajnoki címhez. Nagyszerűen teljesítettek a játékosaink a Craiova ellen is, így egy fordulóval a vége előtt eldőlt az aranyérem. 95 pontot szereztünk, ez nagyon sok. Úgy gondolom megérdemelten nyertük meg a kiírást, azonban gratulálok a többi csapatnak is, nagyon jó szezon volt” – értékelt a klub elnöke, Cristian Balaj.

A nyolcadik elsőségével a Kolozsvári CFR az ország harmadik legtöbb bajnoki címével rendelkező csapata lett, csak a Bukaresti Dinamo (18) és az FCSB (26) előzi meg őket.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Székelyhon

Döntött a kormány: július 1-jétől nő a minimálbér

Elfogadta a kormány csütörtöki esti ülésén azt a határozatot, amely szerint július 1-től a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő a bruttó minimálbér.

`
Krónika

Széchenyi-díjjal tüntették ki Dávid Gyula irodalomtörténészt

A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.

Krónika

Az erdélyi magyar kulturális és tudományos élet meghatározó szereplőit is kitüntették

A március 15-i magyar állami kitüntetések idei díjazottjai között több erdélyi alkotó és szakember neve is szerepel.

Főtér

A marosvécsi kastély úrnőitől a maszkulin honleányokig

A Helikon női háttérországáról és a 19. századi férfieszményekről is szó volt a Babeș-Bolyai Tudományegyetem történészkonferenciáján.

Ez is érdekelheti

Bennmaradó helyen zárja az alsóház nyitófordulóját az FK Csíkszereda

Kedvezően alakult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első vasárnapi találkozója az FK Csíkszereda számára, amely a galaci győzelmének köszönhetően az első fordulót követően biztos bennmaradó helyen áll a tabellán.

Kedvezőtlen számok: mindössze két klub felelt meg az 5+6-os szabálynak a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga alapszakaszát követően a statisztikákból kiderült, hogy a 16 csapatos mezőnyből mindössze két klub felelt meg a Román Labdarúgó-szövetség által bevezetett 5+6-os szabálynak.

Lemondott Bálint László az FK Csíkszereda elleni kudarc után

Komoly következményekkel járt a Galaci Oțelul számára az FK Csíkszereda elleni vereség: Bálint László vezetőedző közvetlenül a lefújást követően bejelentette távozását, és kijelentette, hogy nem folytatja munkáját a Duna-parti klub kispadján.

Ilyés Róbert: kockáztatnunk kellett, de a csapat jelesre vizsgázott

Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.

Az FK Csíkszereda elhozta a pontokat a galaci katlanból (videóval)

A szezon eddigi legjobb idegenbeli játékával aratott fontos győzelmet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első fordulójában, szombaton 3–2-re legyőzte a Galaci Oțelult, és nagy lépést tett a bennmaradásért zajló harcban.

Kleinheisler újra a kezdőben – az FK Csíkszereda összeállítása Galacon

Az utóbbi fordulókban kiesebb sérüléssel bajlódott az 53-szoros magyar válogatott labdarúgó. Kleinheisler László újra bevethető, és kezdőként lép pályára szombaton este az FK Csíkszeredánál.

Kovács István a fővárosi rangadót, testvére az FK Csíkszereda vendégjátékát vezeti

Két mérkőzést rendeznek a szombati játéknapon a labdarúgó Szuperliga rájátszásának nyitófordulójában. Mindkét párharcban a Kovács-testvérek bíráskodnak.

Tartalékos Oțelul várja az FK Csíkszeredát

Súlyos keretproblémákkal kezdi a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a Galaci Oțelul: három eltiltás és több sérülés is sújtja a csapatot az FK Csíkszereda elleni meccs előtt.

Ritkán látható vicces öngóllal kezdődött a rájátszás a Szuperligában (videóval)

Alig egy perc telt el a labdarúgó Szuperliga rájátszásából, máris megszületett a szezon egyik legkülönösebb öngólja: az FC Hermannstadt védője saját csapattársa fejéről juttatta a labdát a kapuba.

A csíki együttes pénteken még nem játszik, de félszemmel már figyelnie kell a riválisokra

Pénteken kezdetét veszi a labdarúgó Szuperliga felső- és alsóházi rájátszása. Bár az FK Csíkszereda csak szombaton lép pályára, már az első játéknap eredményei is komoly hatással lehetnek a Hargita megyei együttes helyzetére.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!