Hirdetés

Nem várt az utolsó fordulóig, saját közönsége előtt lett ismét bajnok a Kolozsvári CFR

Nem szórakozta el kétgólos előnyét a Kolozsvári CFR, egy fordulóval a vége előtt megnyerte a bajnokságot
Fotó: Universitatea Craiova Facebook oldala

2022. május 15., 23:35

Nagy lehetőség előtt állt a Kolozsvári CFR, amely az Universitatea Craiova csapatát fogadta hazai pályán a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 9. fordulójában, mivel az FCSB döntetlent játszott, így egy győzelemmel behúzhatta a bajnoki címet.

2022. május 15., 23:35

Vasárnap este csapott össze a két együttes, a csata hangulatát pedig egy korai gól alapozta meg. A második percben Deac beadásából Boateng fejelt a vendégek kapujába és habár lesgyanús eset volt, a játékvezető megadta a találatot. Az első negyedórában mindkét csapat több helyzetet kialakított, leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak feltörni a védelmeket.

Ezt követően visszavett a lendületből a két együttes, egyik kapust sem tesztelték igazán. Közvetlenül a szünet előtt a kolozsváriak megduplázhatták volna előnyüket, azonban Păun hiába került ziccerbe, próbálkozása nem talált kaput.

A fordulást követően továbbra is a hazaiak kezdeményeztek, ennek pedig az 56. minutumban lett meg az eredménye:

a craiovaiak védője, Găman utolsó emberként nagyon szerencsétlenül ért a labdába, a játékszer pedig Debeljuh elé került, aki magabiztosan gurított a hosszúba, ezzel kettőre növelte a CFR előnyét.

Nem sokáig volt felhőtlen a kolozsváriak öröme, ugyanis a második félidő első helyzetéből rögtön gólt is szerzett a vendég csapat, Alexandru Mateiu talált be nagyjából 17 méterről egy gyönyörű kapáslövést követően. Félórával a vége előtt ismét egyetlen találat volt a különbség a felek között. Ezt követően egyik kapu sem forgott veszélyben, ahogyan a hazaiak győzelme sem.

Maradt a 2–1-es eredmény, ez pedig azt jelenti, hogy a FCSB botlását kihasználta a kolozsvári csapat, így egy fordulóval a vége előtt bebiztosította a bajnoki címet, összességében a nyolcadikat. 

Az FCSB legutóbb a 2014–15-ös idényben ünnepelhetettt bajnoki címet, azóta viszont a hat lejátszott szezonban ötször is a második helyen végzett, beleértve az ideit is. Volt, amikor csak az egymás elleni eredmények miatt nem emelhették magasba a trófeát, vagy éppen alig egy ponttal maradtak le az első helyezettől.

A kincses városiak zsinórban ötödször végeztek az élen, a rekordot a FCSB tartja, 1993 és 1998 között egyhuzamban hatszor is ők zsebelték be az aranyérmet. A fővárosi együttesnek története során ez már a 19. ezüstje lesz, ennél többet csak a Dinamo Bukarest ért el, szám szerint 20-at.

Labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszás, 9. forduló:

Kolozsvári CFR–Universitatea Craiova 2–1 (1–0)

Gólszerzők: Boateng (2.), Debeljuh (56.), illetve Mateiu (61.).

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, felsőházi rájátszás, 9. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, felsőházi rájátszás

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Kolozsvári CFR CFR
9
6
1
2
17-6
57
2
FCSB FCSB
9
7
1
1
21-6
53
3
Universitatea Craiova U Craiova
9
6
0
3
17-8
45
4
FC Voluntari Voluntari
9
2
2
5
8-14
32
5
Konstancai Farul Farul
9
2
2
5
4-11
32
6
FC Argeș Pitești FC Argeș
9
1
0
8
3-25
27
Kolozsvári CFR:
FCSB:
Universitatea Craiova:
FC Argeș Pitești:
FC Voluntari:
Konstancai Farul:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Felforgathatja a Novák-rendelet a romániai csapatsportokat

A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.

Székelyhon

Gépjárműadó: mennyit fizetünk jövőtől?

Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?

`
Krónika

Elfogtak három román állampolgárt, akik egy magyarországi autópálya-pihenőben fosztogattak

Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.

Krónika

Radikális lépésre készül a PSD, ha csökkentik a tanárok, orvosok, rendőrök fizetését

A Szociáldemokrata Párt (PSD) egyetért a központi közigazgatás tevékenységének hatékonyabbá tételével, a bérek csökkentését azonban nem támogatja – jelentette ki Sorin Grindeanu elnök.

Főtér

A bosnyák szurkolók lecigányozták a román válogatottat, de nem véletlenül…

… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert: a csapatnak volt tartása és reakciója

Újra győzelmi útra lépett a Szuperligában az FK Csíkszereda, miután hazai pályán 2–1-re legyőzte az Unirea Slobozia csapatát. A ködös, nehéz körülmények között lejátszott mérkőzés után Ilyés Róbert, Anderson Ceara és Ion Vlădăiu értékeltek.

A félpályáról kapott gólt, képes volt visszavenni előnyét az FK Csíkszereda (videóval)

A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.

Novák-rendelet: hol áll most az FK Csíkszereda?

Bár a szezon mutatói alapján az FK Csíkszereda épp a küszöb alatt áll, a Dinamo ellen már megfelelt a frissen elfogadott sporttörvény-módosításnak, amely szerint a csapatsportágak pályán lévő játékosainak legalább 40%-a román állampolgár legyen.

Revansra éhes az FK Csíkszereda a Slobozia ellen

Két súlyos idegenbeli vereség és tíz nap szünet után hazatér az FK Csíkszereda: a labdarúgó Szuperliga 17. fordulójában az Unirea Slobozia ellen javítanának. Ilyés Róbert és játékosai szerint most kell bizonyítani a hazai közönség előtt.

Sportfogadási botrány a Szuperligában – fegyelmi- vagy büntetőügy lesz belőle

Nagy vihart kavart a román labdarúgásban a Bukaresti Metaloglobust érintő fogadási botrány, amelyben több játékos is érintett lehet. A gyanú szerint saját mérkőzéseikre fogadtak – sőt, egyes források szerint épp csapatuk ellen –, ami szigorúan tilos.

Még csak ez hiányzik, pontlevonással büntethetik a Kolozsvári CFR-t

Komoly a veszélye annak, hogy pontlevonással büntessék a Kolozsvári CFR-t a labdarúgó Szuperligában, amennyiben a vezetőségnek a hétfői határidőig nem sikerül rendeznie a tartozások egy részét.

Tavaly még az élvonalban szerepelt a csapat, most végleg eltűnik a román futballtérképről

Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.

A játékvezetői testület elismerte, tévesen ítéltek büntetőt az FK Csíkszereda ellen

A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.

Kirobbant a botrány a Szuperligában: saját csapata ellen fogadott a sereghajtó stábtagja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) vizsgálatot indított, miután felmerült a gyanú, hogy a Szuperligában szereplő Bukaresti Metaloglobus több labdarúgója is jelentős összegeket tett fel saját csapata vereségére. Az eset kapcsán megszólalt a főszereplő is.

Véget nem érő hullámvölgyben a nagyágyúk, a feje tetejére állt a Szuperliga

Messze még az alapszakasz vége, de egyre világosabb, hogy a Szuperliga nagycsapatai komoly gondban vannak. A CFR nyolc idegenbeli próbálkozás után végre megszerezte első győzelmét, az FCSB pedig csak a hosszabbításban tudott pontot menteni Nagyszebenben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!