Sokáig vezetett a Sepsi, a hajrában úszott el a három pont

Orbán Zsolt 2021. július 26., 20:34 utolsó módosítás: 2021. július 26., 21:35

Gól nélküli első félidő után a Sepsi OSK Sztefan Askovszki találatával került előnybe a Chindia Târgoviște vendégeként, a végén azonban egyenlített az ellenfél a labdarúgó 1. Liga alapszakaszának második fordulójában. Mindkét gólt nagy egyéni hibák előzték meg.

A csapatok nagy hőségben játszották le a mérkőzést. Korábbi kép. Fotó: Pinti Attila

A Sepsi OSK csapatának 72 órával a Spartak Trnava elleni Konferencia Liga-selejtező visszavágója előtt Buzăuban játszott bajnokit: a háromszékiek a Chindia Târgoviștevel találkoztak az alapszakasz második fordulójának hétfői játéknapján.

Leo Grozavu több játékosát is pihentette a bodzavásári kiszálláson, a múlt heti nagyszombati mérkőzéshez képest Csuncsukov, Aganovic, Rep, Fofana és Tincu is kikerült a kezdőcsapatból.

Az első ivószünetig két-két kimaradt lehetőséget jegyezhettünk fel mindkét oldalon, majd a székelyföldi vendégek birtokolták többet a labdát, igaz, a mezőnyfölény nem mutatkozott meg nagy helyzetekben. Sőt, a 40. percben Dâmbovița megyeiek görög védője, Nikolaosz Bakszevanosz fejelt kevéssel a kapu mellé egy szögletet követően.

A szünetben Grozavu kettős cserére szánta el magát, Reppet és Aganovic-ot is beküldte Păun, illetve Ștefănescu helyett.

Az OSK-nak a meccs 52. percében sikerült megszereznie a vezetést:

Mitrea hosszú indításával a Chindia védőinek meggyűlt a baja, a labda kissé szerencsésen került Askovszki elé és a macedón támadó nem hibázta el a közeli ajtó-ablak helyzetet (0–1).

Kevéssel a gól után Dimitrov tette próbára a Chindia kapusát egy távoli lövéssel, Moldovan viszont bravúrral védett. A túloldalon pedig Iacob lövésénél a kapufa mentette meg Niczulyt és a Sepsit.

Emil Săndoi együttese nyomás alá helyezte a vendégek kapuját és a 87. percben egyenlítettek a kék mezesek:

Hugo Sousa hibáját a hajrára becserélt Cristian Cherchez használta ki, a portugál középhátvéd egy elhibázott fejessel gyakorlatilag gólpasszt adott az ellenfélnek.

A vége 1–1 maradt, így a Sepsi két forduló után négy ponttal áll a tabellán.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 2. forduló
Chindia Târgoviște–Sepsi OSK 1–1 (0–0)
Gólszerző: Cherchez (87.), ill. Askovszki (52.)
Chindia: Moldovan – Căpușă, Celea, Bakszevanosz, Rrumbullaku (Corbu 72.) – Șerban (Matiș 82.), Suciu (Cherchez 82.), Iacob, Popadiuc (Popa 71.) – Neguț, Florea (Kocic 90+1.). Edző: Emil Săndoi.
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Hugo Sousa, Mitrea, Ștefănescu (Aganovic, a szünetben) – Păun (Rep, a szünetben), Vașvari (Fofana 80.), Ispas – Damașcan (Bojic 88.), Askovszki, Eder González (Tincu 72.). Edző: Leo Grozavu.
Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest)

Videó: Look Sport